”Geçilemeyen Çanakkale -1915” fotoğraf sergisi açıldı

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Gazeteci-Yazar Nevzat Kurt tarafından ”Geçilemeyen Çanakkale 1915” adlı fotoğraf sergisi Deniz Müzesi’nde açıldı.

Gazeteci-Yazar Nevzat Kurt, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıldönümü dolayısıyla “Geçilemeyen Çanakkale-1915” adlı az bilinen Atatürk ve Çanakkale Savaşı fotoğraflarından oluşan sergisini İskenderun Deniz Müzesi’nde düzenlenen bir kokteylle halkın ziyaretine açtı.

Serginin açılış kurdelesini İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erkan Olgay, İskenderun Deniz Üs Komutanı Dz. Kur. Alb. Aykar Tekin, İskenderun Deniz Ticaret Odası Başkanı Bülent Kavsak kestiler.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale Savaşı fotoğraflarından oluşan sergide bir konuşma yapan Gazeteci-Yazar Nevzat Kurt “Geçilemeyen Çanakkale-1915” Fotoğraf Sergisinin şimdiye kadar açtığı 5. sergi olduğunu belirtti.
Kurt konuşmasının devamında;
”1915’te Çanakkale’de tarihimizin onurlu sayfalarından biri yazılmış, dünya; Türk’ün kahramanlığına, cesaretine ve onurlu direnişine tanıklık etmiş, teknik ve sayısal üstünlüğün savaşı kazanmak için tek başına yeterli olmadığını yaşayarak anlamıştır.
Çanakkale Savaşı, yüzyılın en büyük savaşlarından biri olup zannedildiği gibi sıradan bir savaş değildir.
Çanakkale, öyle bir mücadeledir ki, asırlardır yorgun düşmüş bir milletin, milli mücadelesinin önemli bir safhasını teşkil etmiş, Gelibolu’da Atatürk’ü milletin geleceğe ait vazgeçilmez önderi yapmıştır. Özetle Çanakkale Türk Ulusu için bir onur ve gurur abidesidir.
Türk halkının çok sayıda şehit vermesine karşın, Çanakkale’de gösterdiği üstün başarı, ulus olma bilincinin de tohumlarını atmıştır. Yurt içinden ve dışından farklı bölgelerden gelen insanlar, Çanakkale’de ortak bir ülküyle hareket etmiş, atalarımızın emaneti kutsal yurt toprakları uğruna seve seve şehit ve gazi olmuşlardır.
Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını, gözlerini kırpmadan asil kanlarını akıtan kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet, saygı ve gönül borcuyla anıyoruz.” dedi.

“Geçilemeyen Çanakkale-1915” Fotoğraf Sergisi 31 Mart 2017 günü saat 17.00’a kadar İskenderun Deniz Müzesinde ücretsiz olarak halkın ziyaretine açık olacak.

”Geçilemeyen Çanakkale -1915” fotoğraf sergisi açıldı ”Geçilemeyen Çanakkale -1915” fotoğraf sergisi açıldı ”Geçilemeyen Çanakkale -1915” fotoğraf sergisi açıldı ”Geçilemeyen Çanakkale -1915” fotoğraf sergisi açıldı ”Geçilemeyen Çanakkale -1915” fotoğraf sergisi açıldı ”Geçilemeyen Çanakkale -1915” fotoğraf sergisi açıldı

Önceki İçerik18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü
Sonraki İçerikSODEXO ENTEGRE’DEN MUTLULUĞUN FORMULÜ
Avatar photo
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.