Arsuz’un İncileri Başkan Nazım Culha’yı Ziyaret Etti

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Türkiye Yarı finallerini kıl payı kaçıran Hacıahmetli Muazzez – İsmail Çam Ortaokulu Yıldız Kız Voleybol Takımı sporcularını ağırladı. Okul Müdürü Bülent Keskin, Beden Eğitimi Öğretmeni ve takım antrenörü Cemil Dik’in de eşlik ettiği başarılı sporcuları Başkan Culha, ‘Arsuz’un incileri hoşgeldiniz’ diyerek karşıladı.

“Başarımız tesadüf değil”
Hacıahmetli Muazzez – İsmail Çam Ortaokulu Yıldız Kız Voleybol Takımı Antrenörü Cemil Dik, 6 yıldır şampiyonluğunu kimseye kaptırmadıklarını belirterek, “Okulumuz, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında Okul Sporları Yarışlarında Arsuz, İskenderun, Dörtyol, Payas, Erzin ve Belen ilçeleri birincisi olmuş, Hatay’da yapılan finallerde il ikincisi olmuştur. Hatay’ı temsilen Yozgat’ta yapılan gurup yarışmalarında Kahramanmaraş ve Kırıkkale il birincilerini 3-0 ve 3-1’lik skorlarla yenmiş ancak Konya il birincisine 3-1 yenilerek Türkiye yarı finallerine katılmayı kıl payı kaybetmiştir. Bu nedenle moralimiz bozuk. Ama yinede büyük bir başarı elde ettik. Tabii ki bu başarılar kolay elde edilmiyor. Bizlere destek veren herkese çok teşekkür ederim. Bölge şampiyonu olsaydık daha büyük bir başarı elde etmiş olacaktık” dedi.

“Arsuz’u en iyi şekilde tanıttık”
Hacıahmetli Muazzez – İsmail Çam Ortaokulu Müdürü Bülent Keskin ise 600 okulun katıldığı turnuvada ilk 109 okul arasına girmeyi başardıklarını ve Arsuz’u en iyi şekilde tanıttıklarını belirterek, ilçedeki kapalı spor salonu eksikliğine dikkat çekti. Elverişsiz hava şartları dolayısıyla sporcularının okul bahçesinde antrenman yapamadığını ifade eden Müdür Keskin, turnuvada yarıştıkları okulların kendilerinden çok fazla imkana sahip olduklarını ifade etti.

” Kapalı spor salonuna kavuşacağız”
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha da başarılarından dolayı sporcuları tebrik ederek, ilçenin sportif başarılarıyla her geçen gün daha da ön plana çıktığını söyledi.
Öğrencilere tek tek hedefleri ve gelecekle ilgili düşüncelerini de soran Başkan Nazım Culha, “Kız voleybol takımındaki sporcularımızın kendilerine güvenleri yüksek. Gelecek yıl şampiyon olacaklar gibi bakıyorlar bana. Arsuz, 3 yıllık bir ilçe. İhtiyaçlarımız çok. Sporcu altyapımız var, ama sporcumuzun çalışacağı tesis eksiğimiz var. Dolayısıyla bunların hepsini yetkililere ilettik. Geçen haftalarda kaymakamımızla birlikte spor kulüpleriyle bir toplantı gerçekleştirdik, Gençlik ve Spor Bakanımızın ilçemizi ziyaretinde de kapalı spor salonu talebimizi ilettik. Kısa süre içerisinde bu sorunlar aşılacak diye düşünüyorum. Bir iki yıl içerisinde de bu şehir kapalı spor salonuna kavuşur” dedi.

 

Önceki İçerikİskenderun’da Dilencinin Üzerinden Çıkan Para Şaşırttı
Sonraki İçerikİskenderun Chp Referandum Çalışmalarına Devam Ediyor