İskenderun Gençlik Merkezi, İskenderun Belediyesi ve Engelsiz İskenderun Derneği tarafından ‘Gençlerin Saygı Nöbeti’ protokolü çerçevesinde gençler şehit ailelerini ziyaret ediyor.
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in eşi ve Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil ile Gençlik Merkezinde eğitim gören gençler, İsmet İnönü Mahallesinde şehit Mustafa Arslan’ın ailesini ziyaret ettiler.

Ziyarette bir açıklamada yapan Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil, şehit ve gazi ailelerinin her zaman yanlarında olduklarını belirterek,” Sizler bizlere şehitlerimizin bir emanetisiniz. Her zaman şehit ve gazi ailelerimizin yanında olduk olmaya devam edeceğiz. Vatanımızda rahatça yaşıyorsak bunları şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Onların aileleri de bizlere emanettir” dedi.

Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil,” Gençlere de bu bilinci yerleştirmek ve şehit ve gazi ailelerinin yalnız olmadığını göstermek adına böyle bir proje düşünüldü. Amacımız gençlerimize vefayı, minnet duygularını, vatan sevgisini aşılayabilmek aynı zamanda vatan için şehadete yürüyen tüm şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmaktır” diye konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × 5 =