Doğa ve Çevre Dostu FİLMAR FİLTRE Ekonomiye ve İstihdama katkı sağlıyor

1996 yılında İskenderun’ da kurulmuş olan Filmar Filtre, modern teknolojisiyle yatırımlarla kaliteyi sürekli geliştirme ilkesiyle üretime ve istihdama katkı sağlıyor.
Sürekli iyileştirme, geliştirme ve kalite felsefesinin yanında, “ Çevremiz Geleceğimizdir ” düşüncesiyle ürün ve üretim süreçlerinde çevreyi koruyan çalışmalarda yapmayı ilke edinen Filmar Filtre . Şu ana kadar 60 ülkeye ihraç yapan tesislerinde 45 bin metrekare açık alan üzerine 19 bin 500 metrekare kapalı alanda faaliyetlerini sürdürmektedir.
Daima değişim ve yeniliğe açık olan Filmar Filtre, Genel Müdürü ve yönetim kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Saçan ile, filtre sektörü ve fabrikanın çalışmaları hakkında görüştük. Fabrika ile ilgili teknik bilgiler veren Filmar Filtre, Genel Müdürü ve yönetim kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Saçan; amaçlarının ülke ekonomisine ve istihdama katkı vermek olduğuna vurgu yaparak; “Fabrikamızda conta bölümü, karton koli bölümü, matbaa bölümü ve plastik bölümünü entegre bir hizmet verebilmek amacıyla kendi bünyesine alarak müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutmayı başarmıştır. Dünyanın en çok kağıt ve sac kullanan alanlardan biri olan Filtre sektöründe faaliyet gösteren ‘ Doğa ve Çevre Dostu ’ kimliği ile tanınan Filmar Filtre TEMA Vakfı aracılığıyla her ay personelleri adına düzenli olarak ağaç dikimi yaptırmaktadır. Ayrıca Dünya’ yı Koruma Vakfı (WWF) aracılığıyla her ay nesli tükenmekte olan bir hayvan türünü evlat edinerek doğayı korumayı ilke edinmiştir. En büyük sarf malzemelerinden kağıt için Forest Stwardship Council (FSC) belgesine sahip tedarikçilerle çalışmak prensibi ile de dolaylı yoldan sürdürülebilirliğe katkı sağlamayı amaç edinmiştir. Dünya çapında hizmet veren Filmar Filtre bölgede ilk ve tek biyolojik ve kimyasal arıtma tesisini kurarak çevreye olan duyarlılığını bir kez daha kanıtlamıştır. Filmar Filtre /ISO 16949:2009 Standartlarında Otomotiv, iş makineleri, ticari araç, otobüs ve benzeri araç gruplarına yağ, yakıt, hidrolik, hava kabin, hava kurutucu filtre üretmektedir. Teknoloji üreten firma ve marka olması teknik kadrosu, büyük ve güçlü imalat kapasitesi ile müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak Türkiye’ ye dünya çapında bir marka olmanın gururunu yaşatmaktadır” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here