İskenderun Belediyesinden Şehit ve Gazi Aileleri İle Engelli Çocuklara Ücretsiz Sirk

İskenderun Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında yarıyıl tatili nedeni minik öğrencilere sirk düzenliyor.
Şehit Ve Gazi Aileleri İle Engelli Çocuklara Ücretsiz
Konu ile ilgi bilgiler veren Başkan Seyfi Dingil, sosyal belediyecilik anlayışı ile çalıştıklarını belirterek,” Belediyemiz etkinlikleri içerisinde eğitim ve öğrenciler önemli bir yer tutmaktadır. Bu bakımdan yarıyıl tatili nedeni ile karne alacak öğrencilerimizi tebrik etmek, motive etmek ve başarılarını taçlandırmak amacıyla böyle bir etkinlik tertipledik. Sirk gösterileri 0-10 yaş grubu, şehit ve gazi ailelerine, engelli çocuklarımıza ücretsizdir. Bu etkinlik yoğun bir eğitim ve öğretim sürecinde olan minik öğrencilerimiz için dinlenmek ve eğlenmek için güzel bir fırsat” dedi.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, bu nedenle de öğrencilerin tatiline renk katma amacı ile bu gösteriyi getirdiklerini belirterek,” Arena sirki sahil kısmında bulunan eski doğum evi binasının bulunduğu alanda kurulacak. Sirk 20-29 Ocak 2017 tarihleri arasında düzenlenecek. Sirkte Palyoço, jongler, illüzyon, gama Afrika akrobasi gösterileri sahne alacak. Toplumun her kesimine hizmet götürmenin gayretindeyiz. İskenderun halkı her zaman her şeyin en iyisine layıktır” diye konuştu.

1 YORUM

  1. İnşallah bu sirkte haberde bahsedildiği gibi sadece akrobasi vb gösteriler vardır hayvancıkların binbir türlü eziyetlerle eğitildiği arkasında acımasızlığın gizlendiği o iğrenç etkinlikler yoktur. İskenderun belediyesi eğlence ve motivasyon anlamında neler yapılabileceği konusunda biraz daha geliştirse kendisini çok güzel olur zira sirk nedir yahu?

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here