Hatay da bir ilk Naciye Suna Tekin İlköğretim Okulu Unutulan mektup ve tebrik kartı yazma geleneğini yeniden canlandırmak için 2015 /2016 sezonunun da başlatmış oldukları öğrencilerin yazdıkları yeni yıl kartını ailelere gönderme geleneğini 2016/2017 eğitim öğretim yılında da devam ettirdi.

Teknolojik aletler hayatımızı kolaylaştırıp hızlandırsa da folklorik değerleri koruma yaşatma amaçlı çocukların belleklerine güzel bir anı olarak kaydetmelerini sağlamıştı.

Bu proje okulun 470 öğrenci ve öğretmenler ile uygulanmış olup öğrencilerin göndermiş olduğu karttan aileleri çok mutlu olduklarını çocukların duygu ve düşüncelerinin mektuba yansıması ayriyeten onları çok mutlu etti. Daha önce Askeri komutanlara yazmış oldukları “BİRİZ BERABERİZ” dayanışma mektubuna gelen cevap öğrencileri ve idarecileri çok sevindirmişti. Sayın Cumhurbaşkanımıza Başkomutan sıfatı ile gönderdikleri mektuplardan da cevap gelmesi öğrencileri ayriyeten çok mutlu etmişti. Tüm geçmiş güzel hatıraların unutulmaması geleceğe aktarılması umudu ile başlatılan bu çalışma çok ses getirdi. Okul Müdürü Mehmet ÇÖRTÜK ise özlemle yad edip iç çekerek anlattığımız günleri sembolik olarak ta olsa çocuklarımıza yaşatmak bizi mutlu etmektedir. Geleceğin Sanatkarları, Doktorları, Öğretmenleri, Hakimleri olacak çocuklarımızın da çocuklarına aktarması, unutulmaması ve yaşatılmasını kapsayan bir projemizdi.

Naciye Suna Tekin İlkokulundan 2017 Ye Mektup Var Naciye Suna Tekin İlkokulundan 2017 Ye Mektup Var

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

eleven + 20 =