Hatay’ın her noktasını kültür, sanat ve sosyal faaliyetlerle geliştirmeyi hedefleyen HATMEK, Antakya ve İskenderun’dan sonra üçüncü şubesini de Payas’ta vatandaşlarımızın hizmetine sundu. Açıldığı ilk günden bu yana çeşitli mesleki kurslarla, çalışmalara ve eğitimlere aktif halde devam eden HATMEK, uzman personel kadrosu ve eğitmenleri ile birçok vatandaşın meslek sahibi olmasına vesile oluyor.
Payas da Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde 7 katlı 20 derslikli yeni binasında vatandaşların hizmetine sunulan HATMEK’te mesleki tecrübe kazanmak isteyen vatandaşlar teorik ve pratik eğitimlerle kişisel gelişimlerine katkı sağlamaya devam ediyor.
Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından hizmete açılan Payas Hatmek açılışına Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Gökhan Yıldırım, Payas Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, Payas Eski Belediye Başkanı Öztürk Çolak, İskenderun CHP İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, Payas CHP İlçe Başkanı Rafet Özkaya, Payas CHP Kadın Kolları Başkanı Fatma Canbay katıldı.
KILINÇKAYA: ŞU ANA KADAR 16 FARKLI BRANŞTA KURS AÇILDI VE AÇILMAYA DA DEVAM EDECEK
Payas halkının yoğun ilgisi ve katılımıyla gerçekleşen açılış töreninde konuşan Payas Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, “ Birçok gencimiz, meslek öğrenmesine vesile olan bu kurslar sayesinde İngilizce ve bilgisayar gibi çok sayıda kursta kendilerini geliştirme fırsatı buldular. Şu ana kadar 16 farklı branşta kurs açıldı ve açılmaya devam edecek. Bu eksiklerimizi bir nebze de olsa gideren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür ediyor ve ilgilerinden dolayı da saygılarımı sunuyorum’’ dedi.
“YENİ KURSUMUZ PAYAS VE ÇEVRE İLÇELERE HAYIRLI UĞURLU OLSUN”
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ise yaptığı konuşmada, “Bu işe ilk olarak Antakya da başladık ve 120’ye yakın farklı branşta kurslar açtık. Buradaki kurs sayılarını da çok yüksek seviyelere çıkarmak için çalışmaya devam edeceğiz. Antakya, İskenderun ve şimdi de 3’üncü şubemizle Payas’tayız. Bu kursların yaşaması için sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Bu kurslar yaşasın ki çocuklarımız aldıkları eğitimlerle iş kursun, iş sahalarında mesleğini yapsın üretime katkıda bulunsun istiyoruz. Bu kursun açılışına katkı sağlayan herkese teşekkür ediyor, Payas ve çevre ilçelere hayırlı olmasını temenni ediyorum’’ dedi.
KURSİYERDEN BAŞKAN SAVAŞ’A ÖZEL HEDİYE
Açılış töreninin ardından kursiyeler tarafından yapılan resim sergisini gezen Başkan Savaş’a Hatmek Resim Öğretmeni Songül Ercan kendi yaptığı tablolardan birini hediye etti. Hatmek’teki kursiyeler sertifikalarını aldıktan sonra Başkan Savaş’la hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra program sona erdi.

Hatmek’in 3’üncü Şubesi Açıldı Hatmek’in 3’üncü Şubesi Açıldı Hatmek’in 3’üncü Şubesi Açıldı Hatmek’in 3’üncü Şubesi Açıldı

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

19 + three =