2016 Yılı Erasmus+Yetişkin Eğitimi Tematik İzleme Toplantısı Gerçekleştirildi

Türkiye Ulusal Ajansı ve Hatay Valiliği işbirliğinde Erasmus+ programının tanıtılması ve desteklenen projelerin kalite, etki ve katma değerlerini artırmak amacıyla “Erasmus + Yetişkin Eğitimi Tematik İzleme Toplantısı” Antakya Anemon Oteli’nde saat 09:00’da gerçekleştirildi.

Hatay Vali Yardımcısı Sayın Orhan MARDİNLİ tarafından açılışı yapılan toplantı, Türkiye Ulusal Ajansı yetkililerinin Erasmus + projeleri hakkında detaylı bilgi vermesiyle devam etti.
Toplantıda, ilçemizde bulunan sığınmacı yetişkinler ve eğitim ihtiyaçları için neler yapılabileceği ve fonlardan nasıl yararlanılabileceği konuları üzerinde duruldu.

Belen Kaymakamı Abdulaziz AYDIN; Belen ilçemizi temsilen Belen Halk Eğitim Merkezi tarafından Kaymakamlık Proje Ofisi işbirliğiyle yürütülen Erasmus+ Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı IPA IV İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı fonundan desteklenmeye hak kazanan “7´den 70´e Farklılıklarımızı Fark Edelim” projesinin yaygınlaştırılması amacıyla stand açıldığını, proje koordinatörümüzce gelen konuklara projenin temel amacı, faaliyetleri ve yurt dışına yapılan hareketlilikler hakkında bilgilerin verildiğini belirtti.

Bu proje kapsamında ilçemizi temsilen 12 öğretmenimizin yurtdışına çıkarak kendi alanlarında eğitimler aldıklarını, bir Avrupa ülkesinde kendi kurumlarına eş değer okul ve kurumları ziyaret etme fırsatı bulduklarını ve bu sayede kendilerini bir adım daha ileriye taşıdıklarını ifade etti.

belen-2 belen-3

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here