İtso Yönetimi Atsiad’ı Ziyaret Etti

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyeleri Akdeniz Tüccar ve Sanayici İşadamları Derneği (ATSİAD)’ne nezaket ziyaretinde bulundular. ATSİAD Başkanı Züher Bulgurcu ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan İTSO Yönetim Kurulu üyelerinin ziyaretinde ağırlıklı olarak İskenderun ekonomisi ve bölgede yaşanan son ekonomik gelişmeler ele alındı. Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren ATSİAD Başkanı Züher Bulgurcu, İTSO’nun İskenderun ekonomisine yön veren şehrin en önemli Sivil Toplum kuruluşlarından biri olduğunu belirterek, her zaman için İTSO ile birlikte omuz omuza çalışmak istediklerini vurguladı.

Ziyarette söz alan İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise; “Bölgemiz için oluşabilecek projelerde birlikte hareket edebiliriz. İskenderun’da üniversite sanayi işbirliğinin oluşması noktasında Rektörümüz ile sürekli görüşmeler halindeyiz. İmkânlarımız ölçüsünde üniversitemize de destek oluyoruz. İskenderun’daki bütün Sivil Toplum kuruşlarının amacı da bir. Bu şehre ve insanlara en iyi hizmeti verebilmek. Bizler de bu konuda bölgemize hizmet vermeye çalışıyoruz. İnanıyorum ki, el ibriği ile İskenderun’a değer katacak projeleri birlikte konuşursak İskenderun’da büyür, bölgemiz için de daha faydalı olur ve daha da güçlü oluruz.

Her şeyden önce birlikte olmak, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmemiz gerektiğini söyleyebilirim. Son dönemde sınır komşularımızda yaşanan olaylar Hatay, Gaziantep ve sınır illerimizi olumsuz yönde etkiledi. Hatay daha erken etkilendi diyebiliriz. Sorunların çözümü noktasında konu ile ilgili görüşülmesi gereken üst düzey kişilere de gidilebilir. Bu konu ile ilgili toplantılar da yapılabilir. Yeter ki birlik ve beraberlik içerisinde olalım.” şeklinde konuştu. ATSİAD’ın ziyaretinde İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan Yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO Yönetim kurulu üyeleri Bülent Seküçoğlu, Gassan Kuran, Necat Özkaya ve Okan Belli de hazır bulundular.

atsiada-itso-dan-ziyaret-3 atsiada-itso-dan-ziyaret-4

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here