Minikler Şehir Tiyatrosu İle Eğlenmeye Devam Ediyor

Şehir Tiyatrosu’nun başarılı sanatçıları tarafından hazırlanan ‘Ağustos Böceği ile Karınca’ adlı eğitici ve öğretici okul öncesi tiyatro oyunu, 10 Kasım Perşembe günü Şehir Tiyatrosu’nun Çekmece Oyun Salonu’nda Reyhanlı Küçük Mucitler Kreş’inin minik tiyatro severleriyle buluştu.

KARINCANIN AĞUSTOS BÖCEĞİNE VERDİĞİ DERS SAHNEYE YANSITILDI
Ünlü Fransız yazar La Fontaine’in ‘Ağustos Böceği ile Karınca’ fablından yola çıkılarak kaleme alınan oyunda; çalışmadan, öğrenmeden yaşamanın yollarını arayan ağustos böceğine, yaz boyunca durmadan çalışan karıncanın verdiği ders Şehir Tiyatrosu’nun başarılı sanatçıları tarafından sahneye yansıtıldı.
OKUL ÖNCESİ OYUN HER PERŞEMBE ÇEKMECE OYUN SALONU’NDA
“Hatay’da tiyatro izlemeyen çocuk kalmayacak” parolasıyla yola çıkan HBB Şehir Tiyatrosu, Selim Kalıç’ın yazdığı yönetmenliğini HBB Şehir Tiyatrosu’nun başarılı sanatçılarından Süheyla Koçak’ın üstlendiği okul öncesi oyunda çocuklara, hayatın sadece gezip, tozmak ve eğlenceden ibaret olmadığı, geleceğimizi düşünmek ve birikim yapmamız gerektiği aşılandı.
‘Ağustos Böceği ve Karınca’ adlı okul öncesi oyun her Perşembe HBB Şehir Tiyatrosu Çekmece Sahnesi Oyun Salonu’nda saat 10.00 ve 14.00’te miniklerle ücretsiz olarak buluşacak.
Adres: Çekmece Mh. Yeşilkent Cd. Karanfil Şahin Apt. No:157 Defne/HATAY
Tel: 0326 213 59 48 – 0532 376 11 78

tiyatro-1 tiyatro-2

Önceki İçerikSosyal Marketler Zincirine Bir Yenisi Daha Ekliyor
Sonraki İçerikAtatürk, Vefatının 78.Yılında Belen’de Saygıyla Anıldı