Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, huzur ve hoşgörü kentinin sınırlarına büyükşehir yasası ile birlikte dahil edilen ve köyden mahalleye dönüştürülen Konacık’ta halkı iftar sofrasında buluşturdu. Bugüne kadar ilk kez Konacık’ta iftar verilmesi vatandaşlar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanırken, yoğun bir katılımla gerçekleşen iftarda birlik, beraberlik, barış ve kardeşlik mesajları verildi. Konacık İlköğretim Okulu bahçesinde halkı buluşturan iftara, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve mahalle muhtarları katılırken, Arsuz’daki huzur ortamının devam etmesi temennisinde bulunuldu.
Arsuz İlçe Müftüsü Mehmet Dönmez’in Kuran-ı Kerim Tilaveti okumasının ardından, Ramazan coşkusunu birlikte yaşayan mahalle sakinleri Başkan Nazım Culha ile birlikte orucunu açtı.
“Birlikteliğimiz daim olsun”
Birlik, beraberlik, kardeşlik ve hoşgörünün hakim olduğu Arsuz’da bu güzelliklerin Ramazan Ayı’nda her zamankinden daha güçlü bir biçimde yaşandığını ifade eden Belediye Başkanı Nazım Culha, “Ramazan Ayı’nda bu birliktelikleri hizmetlerimizden daha fazla önemsiyoruz. Bütün Türkiye’ye, hatta dünyaya örnek teşkil edecek bir kardeşliğin, dostluğun ve barışın yaşandığı ilçemiz Arsuz’da bir arada olmanın ve orucumuzu birlikte açmanın mutluluğunu, hazzını yaşıyorum. Bu birlikteliğimizin daim olmasını diliyorum. Ülkemizin buradaki tabloya, barışa, dostluğa, kardeşliğe ihtiyacı var. Çok zor bir dönemden geçiyoruz. Bu zor günleri ancak bu güzelliklerle aşabiliriz. Mübarek Ramazan Ayı’nın getirdiği bu tablonun bütün ülkemizde sürmesini diliyor ve hepinizin yaklaşan Ramazan Bayramınızı kutluyorum” dedi.
Konacık Cami İmamı İdris Dulum iftar sonrası yaptığı konuşmada halkı bir araya getiren ve iftar sofrasında buluşturan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’ya ve ekibine teşekkür ederek, halkı kaynaştırmak, barıştırmak ve biraya getirmek amacıyla gerçekleşen örnek girişimin devamının geleceğine inandığını dile getirdi.

2 IMG_2299

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here