Dörtyolluların yoğun ilgi gösterdiği iftar etkinliğinde HBB Mehter Takımı’nın marşları eşliğinde çorba, türlü, pilav, lokma tatlısı ve hurma ikram edilerek oruçlar dualar eşliğinde açıldı.
Yapılan iftarın ardından Başkan Savaş’ın vatandaşlarına özlenen eski Ramazanları yaşatmak üzere organize edilmesini istediği ‘Mahallede Ramazan’ etkinlikleri çerçevesinde “Şair Ahmet Coşkun ile Hasbihal” programı Dörtyol HBB Hizmet Binası önünde Dörtyollular ile buluşturuldu.
‘MAHALLEDE RAMAZAN’ ETKİNLİKLERİ DÖRTYOLLULARA UNUTULMAYACAK BİR RAMAZAN GECESİ YAŞATTI
Ramazanların vazgeçilmezi olan Hacivat ile Karagöz’ün atışmalarıyla başlayan eğlenceli dakikalar, Kenya Akrobasi Topluluğu’nun nefes kesen birbirinden heyecanlı akrobatik hareketleriyle gecenin hafızalara kazındı.
Ardından sahnelenen orta oyununun Tuzsuz Deli Bekir karakteri büyük beğeni toplarken, Köçek Dansı ve ardından sahne alan eşofmanlı Şevket Hoca tiplemesi de izleyenlerden tam not aldı.
Geleneksel halk dansları ve semah gösterilerinin de yer aldığı ‘İftara Doğru’ adlı skeç ve ateşbazın yürekleri ağza getiren mükemmel şovu, Dörtyollular tarafından büyük beğeni topladı.
AHMET COŞKUN VE DAVUT CAN AKYÜZ’ÜN MUHTEŞEM PERFORMANSINI DÖRTYOLLULAR AYAKTA ALKIŞLADI

Dörtyolluların yoğun ilgi gösterdiği gecenin finalinde Şair ve aynı zamanda ses sanatçısı olan Ahmet Coşkun ile Sanatçı Davut Can Akyüz’ün duygulara hitap eden eşsiz performanslarına Dörtyollular tarafından ayakta alkışlandı.
HBB’DEN BABALAR GÜNÜ’NDE ŞEHİT BABASINA ANLAMLI HEDİYE
HBB yetkilileri, Türk milletinin huzuru ve ülkesinin bölünmez bütünlüğünü kendi canından üstün tutarak, vatan uğruna canını siper eden şehit babasına Babalar Günü dolayısıyla Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Birbirinden nitelikli ve eğlenceli Ramazan etkinlikleriyle buluşturulan Dörtyollular, kardeşlik, hoşgörü, sevgi, huzur ve bereketin bir arada olduğu 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı’nda hemşehrilerinin Kardeşlik Sofrası’nda bir arada vakit geçirmelerini sağlayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

dörtyol (1) dörtyol (2) dörtyol (4)

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 + 7 =