Büyükşehir Belediyesi Engelli ve Şehit Annelerinin Yanında

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın talimatıyla Dörtyol Erzin ve Payas Koordinatör Müdürü Tansel Demirel ve Büyükşehir Belediye Personeli şehit anneleri ile engelli annelerinin ‘Anneler Günü’nü kutladı.
Geçtiğimiz hafta cuma günü ilk olarak Dörtyol Engelliler Derneği Başkanı Perihan Peker’i ziyaret eden Hatay Büyükşehir Belediyesi Dörtyol Erzin ve Payas Koordinatör Müdürü Tansel Demirel ve Büyükşehir Belediye Personeli, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş adına bir buket çiçek takdimi yaptıktan sonra dernek başkanı ile birlikte engelli annelerini ziyaret etti.
Ziyarette engelli annelerine çiçek ve çeşitli hediyeler takdim edilmesinin yanında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın imzasını taşıyan birer kutlama mektubu da takdim edildi.
Başkan Savaş annelere gönderdiği mektubunda; “En kutsal varlık olan annelerimiz; insanlığın var oluşundan bugüne kadar her zaman sevginin, şefkatin, mücadelenin, çilenin ve özverinin sembolü olmuştur. Karşılıksız sevgi ve özverinin en büyük sembolü olan annelerimiz, insanlık hayatında eşi benzeri bulunamayan kutsal varlıklarımızdır. Annelerimiz; ihtiyacımız olduğu her an yanımızda olan, sıcacık ve huzur veren nefesleriyle bize hayat veren en anlamlı kaynaktır. Yeryüzünün varoluşundan bu yana sahip olduğumuz tüm güzellikler, annelerimizin eşsiz emeklerinin izlerini taşımaktadır. Bizleri karşılıksız bir sevgi ile kucaklayan ve varlıklarıyla gücümüze güç katan annelerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Anneler, hoşgörünün, merhametin ve saf bilginin tükenmez kaynağıdır. Bizi millet yapan değerlerin başında anneler gelir. Kurtuluş destanının yazıldığı ve bir devrin bitip bir devrin başladığı kahramanlık mücadelemizde dahi annelerimizi görürüz. Bugün özgürce yaşadığımız bu kutsal toprakların vatan olmasında hiç şüphesiz ki onların emeği büyüktür. Unutmayalım ki, bir toplumun değeri, kalitesi kadınlarımıza ve annelerimize verdiği değer, ortaya koyduğu saygı ve sevgiyle ölçülür.
“MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN İŞARET ETTİĞİ “ÇAĞDAŞ UYGARLIK” YOLUNDA İLERLEYEN, CEFAKÂR, FEDAKÂR TÜM KADINLARIMIZ TOPLUMUN YAPI TAŞINI OLUŞTURMAKTADIR”
Toplumlarda karşılıklı sevgi ve saygı ne kadar gelişir yayılırsa o kadar mutluluk ve huzur hâkim olur. İşte tüm bunların da temelinde cennetin ayakları altında olduğu annelerimiz yatmaktadır. Hayatta bizlere iyi ve kötü arasındaki farkı öğreten annelerimizdir. Bu nedenle sadece insanlarda değil, tüm canlılar âleminde annelik duygusu kutsaldır.
Büyük Önderimiz, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği ‘Çağdaş uygarlık’ yolunda ilerleyen, cefakâr, fedakâr tüm kadınlarımız toplumun yapı taşını oluşturmaktadır. Türk kadını, annelik sorumluluğu ve bilincinin yanında, ülkemizin en sıkıntılı dönemlerinde mücadeleci ve azimli tavırları ile önlerine çıkan engelleri her defasında aşmaya çalışmış ve neticeye ulaşmışlardır.
Kadınlarımızın bugün üstlenmiş oldukları sorumluluk, en az Kurtuluş Savaşı yıllarındaki kadar önem taşımaktadır. Türkiye’nin içinde bulunduğu olumsuz şartlar ve üzerine çökertilen karanlık bulutların dağılmasında da Türk kadını önemli bir rol oynayacaktır. Cumhuriyet’in kuruluşunda önemli rol oynayan Türk Kadınları, kutlamakta olduğumuz Anneler Günü’nde asalet, fedakârlık ve özverinin simgesi olmuşlardır.
“BAŞTA ŞEHİT VE GAZİ ANNELERİ OLMAK ÜZERE BÜTÜN ANNELERİN VE ANNE ADAYLARININ ANNELER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”
Engelli yavrularımızın anneleri büyük fedakârlık göstererek, yıllarca engelli çocuklarını sabırla büyütmeye çalışmışlar. Bu fedakârlık hiçbir zaman küçümsenemez. Annelerimizi bizim için çok değerlidir. Ve biz bugün burada anneliğin en güzel örneklerini gördük. Özverileri anlatılamaz. Cennet annelerin ayağı altındadır deriz ya işte bu tablo bunun tezahürüdür. Dünyanın tüm yükünü omuzlarında çeken annelerimize sadece bugün değil, her gün minnettarız. Annelerimize tüm annelerimiz adına teşekkür ediyor, anneler gününü kutluyorum. Bu yüzden; annelerimize emeklerinin boşa gitmediğini göstermek, gurur duyacakları evlatlar olmak, annelerimiz için en büyük mutluluktur. Annelerimizi sadece anneler gününde değil, yaşamın her anında sevgi, saygı ve muhabbetle kucaklamalıyız. Başta şehit ve gazi anneleri olmak üzere bütün annelerin ve anne adaylarının anneler gününü kutluyor, geleceğe birlikte yürümemiz temennisiyle sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum” dedi.

dörtyol (1) dörtyol (2) dörtyol (3) dörtyol (4)

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here