‘Antakya’da Hatay’ı Keşfet’ Adlı Gastronomi Fuarı Başlıyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) ile Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği ve Hürriyet Gazetesi’nin organizasyonunda 4- 5 Mayıs tarihleri arasında Ottoman Palace Otel’de düzenlenecek olan “Antakya’da Hatay’ı Keşfet” adlı gastronomi fuarında Hatay mutfağı ulusal mecrada tanıtılacak.
HATAY’IN TARİHİ YERLERİ TANITILACAK, ZENGİN MUTFAĞIMIZ KURULAN STANTLARDA KONUKLARA SUNULACAK
Konuklara kentin önemli tarihi yerlerinin de gezdirileceği fuarın ilk gününde Hatay, ülke çapında tanıtılarak yerli turistler kente davet edilecek. Fuarın ana temasını oluşturan gastronomi konusunda ise Hatay mutfağının yöresel eşsiz lezzetleri kurulan stantlarda katılımcılara etkileyici etkinlikler eşliğinde sunulacak.
HATAY’I ÜLKE GÜNDEMİNE TAŞIYACAK FUARA, SAYGIN KİŞİLER KATILACAK
HBB’nin ev sahipliğinde düzenlenecek olan gastronomi fuarına, çok sayıda gıda uzmanı, üretici birlikleri temsilcileri, medya mensupları, gurmeler ve yemek konusunda uzman yazarların katılması bekleniyor.
HATAY, EŞSİZ MUTFAĞIYLA TURİZM PASTASINDAN BÜYÜK BİR PAY ALMAYI HEDEFLİYOR
Çok sayıda özel konuğun katılım göstereceği ‘Antakya’da Hatay’ı Keşfet’ adlı gastronomi fuarında Hatay, yöresel tatları ile eşsiz lezzetlerini ziyaretçilerle buluşturarak ülke genelinde gündem yaratmayı hedefleyen HBB, Hatay’ın turizm pastasından zengin gastronomisi ile büyük bir pay alması için çaba sarf edecek.

fuar (1) Antakya_Hatay'i_kesfet_davetiye2

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here