AHRAZOĞLU : NEVRUZ TÜRK’ÜN BAYRAMIDIR

0
9
türk
türk

Milletleri oluşturan ve yaşatan en temel unsurların başında kültür değerleri gelmektedir.

Türk Milleti, yüce dinimiz İslam’ı kabulü ile birlikte sahip olduğu pek çok değeri yaşatıp sürdürmeye devam etmiştir.

İslam’ın evrensel mesajları ile uyumlu, hatta o mesajları kuvvetlendiren, barışı kardeşliği, yardımlaşmayı, iyiliği öngören pek çok bize ait kültürel form bu güne kadar yaşatılmıştır.

İşte bu değerlerden birisi de Nevruz Bayramıdır.

Millî kültürümüz ve toplumsal hayatımız için çok özel anlamlar taşıyan yeni bir “Nevruz Bayramı”na daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Nevruz bayramı, bu gün tüm Türk
kültür coğrafyasında birlik, dirlik, ümit ve barışı sembolize eden kutlu bir gün olarak büyük bir coşku ve kıvanç içerisinde idrak edilmektedir.

Nevruz, binlerce yıllık tarihî süreç içerisinde, büyük Türk milletini ortak sevinç, huzur ve kardeşlikte buluşturan köklü bir kucaklaşma fırsatı olarak yüzyılları aşarak bugünlere ulaşmıştır.

Bu gerçeğin ışığında; tarihiyle, coğrafyasıyla, şiiriyle, şarkısıyla, gelenek ve görenekleriyle, Türklüğün bayramlarını yaşamak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak milletçe hepimizin görevi olmalıdır.

Ne var ki, milletimizin birliğini ve beraberliğini simgeleyen Nevruz Bayramı, zaman zaman bölücü mihraklarca kasıtlı bir şekilde yorumlanmış ve ihanet gösterilerine alet edilmek istenmiştir.

Ancak, milletimizin sağduyusu ve kültürüne olan derin tutkusu bu emellerin gerçekleşmesine izin vermemiştir, bundan sonra da vermeyecektir.

Bu vesile ile Nevruz Bayramını kutluyor, Nevruz’un Türk-İslam dünyasına ve insanlık âlemine, huzur, kardeşlik, beraberlik ve bolluk getirmesini temenni ediyorum.

Nevruzun taşıdığı değere ve anlama uygun olarak; yaşanan bütün olumsuzlukların geride kalmasını, yeni ve güzel günlerin, bereketin, mutluluğun ve şuurlu bir uyanışın aziz milletimize beraber olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum.

#NevruzTürkünBayramıdır

Mehmet N. AHRAZOĞLU
MHP Hatay Milletvekili

türk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × two =