Etkinlikler Kadınlar Günü’ne Damga Vuracak

0
4
23
23

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin(HBB) öncülüğünde Hatay Kent Konseyi’nin düzenleyeceği çeşitli etkinliklerle kutlamaya ve kadın haklarıyla ilgili farkındalık oluşturmaya hazırlanıyor.

8 Mart günü saat 12.00’de başlayacak etkinliklerde ilk olarak Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, eşini kaybetmiş, ihtiyaç sahibi hemşehrisi Nahide Hanım’a hayvancılık yaparak geçimini sağlayabilmesi için damızlık bir inek hediye edecek. Hediye edilen ineğin doğacak yavrusunun dişi olması halinde yavru, HBB tarafından yetiştirilerek ihtiyaç sahibi başka bir hanıma hediye edilecek.
Başkan Savaş, sevinçlere vesile olacağı bu önemli ve bir o kadar da anlamlı etkinliği her 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde tekrarlayarak geleneksel hale getirmeyi amaçlıyor.
NAZAN SAVAŞ, KARMA RESİM SERGİSİ’NİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRECEK
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın eşi Doç. Dr. Nazan Savaş’ın katılımları ile saat 17.00’de Hatay Kültür Merkezi’nde, açılışı gerçekleştirilecek olan kadın sanatçıların el emeği göz nuru eserlerin görücüye çıkarılacağı “Karma Resim Sergisi” Hataylıların beğenisine sunulacak.
KADINLARI KONU ALAN TİYATRO İLE GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİ İRDELENECEK
Resim sergisi ile kadınların sanatsal becerilerine bir kez daha şahit olacak Hataylılara, saat 20.00’de yine Hatay Kültür Merkezi’nde HBB’nin katkıları ile kadınları konu alan bir tiyatro gösterisi sergilenecek.
HBB tarafından yapılan açıklamada etkinliklerin ücretsiz olduğuna vurgu yapılarak tüm Hatay halkının bu duyarlı etkinliklere davetli olduğu bildirildi.

23

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 + eight =