Avrasyalı Şair Ve Yazarlardan Başkan Savaş’a Ziyaret

Antalya Avrasya Şairler ve Yazarlar Derneği ve Avrasya Şairler ve Yazarlar Federasyonu, Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.
Avrasya Şairler ve Yazarlar Federasyonu Başkanı Savaş Ünal, federasyon Başkan Yardımcısı Mustafa Yılmaz, federasyon Saymanı İbrahim Türkyılmaz, federasyonun uluslararası sorumlusu ekonomist ve edebiyatçı aynı zamanda federasyonun Azerbaycan sorumlusu Raife Serhangizi ile Yeni Amanos Gazetesi Hatay Temsilcisi Muhittin Avcı tarafından gerçekleştirilen ziyarette, Başkan Savaş’ın yanı sıra eşi Doç. Dr. Nazan Savaş da katılım gösterdi.
HOCALI KATLİAMI’NI ANLATAN ŞİİR HÜZÜNLENDİRDİ
Amaçlarının Türk Dünyası’ndaki yazar ve şairleri birleştirmek ve iletişim sağlamak olduğuna vurgu yapan Ünal, bu anlamda Başkan Savaş’ın desteğini yanlarında hissetmenin önemli olduğunu ifade etti.
Toplantıda ayrıca federasyonun Azerbaycan Sorumlusu Raife Serhangizi’nin dünya tarihine bir utanç olarak kazınan Hocalı Katliamı ile ilgili okuduğu duygu yüklü şiir, hüzünlü dakikalar yaşattı.
Nezaket ziyareti Başkan Savaş’a kardeş ülke Azerbaycan Bayrağı ve Avrasya Şairler Antolojisi kitaplarının hediye edilmesiyle sona erdi.

iskenderunhaber (2) iskenderunhaber (3)

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here