TargeT-İSTE Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörlerinden İTSO’ya ziyaret

İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Seçkin Dilek, Gaziantep Üniversitesi Target TTO Üniversitesi Sanayi İşbirliği Uzmanı Başar Kılıçparlar ve Target TTO Halkla İlişkiler Uzmanı Gamze Erden İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’ı makamında ziyaret ettiler.

Karşılıklı sohbet ortamında geçen ziyarette Üniversite, sanayi iş birliği ile üniversitelerle sivil toplum kuruluşlarını birlikte hareket edilmesi konuları ele alındı. Target TTO Halkla İlişkiler Uzmanı Gamze Erden yaptığı açıklamasında, “Üniversite ve sanayi işbirliği ve inovasyon ruhunun ekosistem geneline yayılması ve ARGE’nin halka ve sanayiye indirgenmesi için Üniversite’deki bilgi kaynaklarını kullanmak gerekiyor. Modül aktiviteleriyle firmalara ARGE kültürü kazandırmanın yanı sıra firmaların rekabetçiliğini artırıcı yönlendirmeler yapmaktayız.

Gaziantep Üniversitesi TargeT Teknoloji Transfer Ofisi ile İskenderun Teknik Üniversitesi arasında yapılan işbirliği-güç birliği protokolü ile üniversite sanayi işbirliği konusunda edinilen birikimlerimizi proje işbirliklerinin sağlam zeminlerde ilerlemesini istiyoruz. Tabii bu noktada İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, işbirliği sürecinin yol haritasını çıkarma noktasında önem arz etmektedir. ” dedi.

İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji Transferi Ofisi Koordinatörü Seçkin Dilek’te çalışmalar hakkında İTSO Başkanı Yılmaz’a teknik bilgiler verdi. Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise, “Fakültelerin İskenderun’a kazandırılması noktasında odamızın önemli katkıları olmuştur. İskenderun teknik Üniversitesinin kurulması bölgemiz ve sanayicilerimi için son derece önemli olduğunu düşünüyorum. İTSO olarak her zaman üniversitemiz ile birlikte hareket etmeye hazırız. İskenderun’da son olarak hizmete giren Teknoloji transfer Ofisi açılışına katıldık. Teknoloji Transfer Ofisinin üniversitemiz ve bölgemiz için son derece önemli olduğun düşünüyorum. Sizlerle de birlikte yapacağımız koordineli çalışmalarla Teknoloji Transfer birimini harekete geçirmek için bölgemizdeki sanayicilerle toplantı yapabiliriz” şeklinde konuştu.

target ziy (1) target ziy (2)

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here