Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen ve bu yıl “Expo 2016 Antalya” adıyla “Çiçek ve Çocuk” temasıyla ülkemizde düzenlenecek “Dünya Botanik Expo”sunda projelerini sergilemek üzere hazırlıklarına devam ediyor.

HBB’nin kapsamlı ve hummalı çalışmalar neticesinde hazırladığı dört ayrı proje, dünyanın en büyük teknoloji, bilim ve kültür sergisi olarak nitelendirilen ve 23 Nisan’da “Çiçek ve çocuk” temasıyla meraklılarına kapılarını Antalya’da açacak EXPO 2016’da ‘Şehirlerin En İyi Uygulamaları Etkinliği’ kategorisinde sergilenmeye değer görüldü.

HBB, 4 EŞSİZ PROJESİYLE EXPO 2016’YA DAMGA VURMAYA HAZIRLANIYOR

“Asi Nehri Güzelleşiyor”, “Antakya İnsan Şehir”, “Gazella Gazella Eko Parkı Köy Okulu ve Müzesi Projesi” ve “Okeanus Tethys Replika Sergisi” projelerini görücüye çıkarmaya hazırlanan HBB, bilgi birikimini daha yaşanılır bir dünya için bir araya getiren ve dünyanın bu anlamda en büyük organizasyon olarak kabul gören EXPO 2016’ya damga vuracak.

4 ayrı projesi EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı’nda 191 gün boyunca sergilenmek üzere seçilen HBB, gelecek nesillerin yaşama alanları, doğal kaynakları ve bunlara bağlı geçim kaynakları, sürdürülebilir kalkınma, yeşil yaşam gibi kavramların çocuklara aktarımı konularında, kentsel yaşamın çocuklara ve yeşile bıraktığı alanlar hususunda birlikte düşünme, çözümler üretme ve bütün bunları dünyayla paylaşma noktasında sunulan bu eşsiz fırsatı iyi değerlendirmenin hesaplarını yapıyor.

8 MİLYON ZİYARETÇİNİN BEKLENDİĞİ EXPO 2016’DA HATAY ÖN PLANA ÇIKARILACAK

HBB, EXPO 2016’da birbirinden nitelikli projelerini tanıtmasının yanı sıra, hem ulusal hem de uluslararası arenadaki hizmetleri ve ürettiği projeleri de bugüne kadarki en yüksek uluslararası katılımın sağlanacağı ve yerli-yabancı 8 milyon ziyaretçinin görüşüne de çıkarmış olacak.

Başkan Savaş’ın ulusal ve uluslararası arenalarda Hatay’ı pozitif gelişmelerle ön plana çıkarma hedefi doğrultusunda HBB, eşsiz projeleri ile tarih, biyo-çeşitlilik, sürdürülebilirlik ve yeşil şehirler alt temalarıyla gerçekleştirilecek olan EXPO 2016’da bir kez daha başarılarını tüm dünyanın takdirine sunacak.

Antalya, Aksu’da 1121 dekarlık alanda gerçekleştirilecek olan ve tüm insanlığı ilgilendiren birbirinden değerli projelerin sergileneceği EXPO 2016, 6 ayı aşkın süre boyunca açık kalacak.
HBB, katılımcıları arasında devletler, uluslararası kuruluşlar, sivil toplum örgütleri ve şirketlerin de yer aldığı 5 yılda bir düzenlenen bu kapsamlı organizasyonda projelerini sergilemek için gün sayıyor.

hbb

 

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen − 4 =