‘Seyyahatname’ Yoğun İstek Üzerine Yeniden Sahnede

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın şehrin sosyalleşmesi ve kültürel etkinlikler bağlamında zenginleşmesi anlamında büyük önem verdiği HBB Şehir Tiyatrosu, yeni tiyatro sezonunda sahnelediği çeşitli oyunlarla tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Sahnelediği oyunlarla büyük beğeni toplayan HBB Şehir Tiyatrosu, ‘SEYYAHATNAME’ oyununun yeniden sahnelenmesi yönünde gelen talepleri göz ardı etmeyerek Hataylıları bu güzide oyunla yeniden buluşturmak için sahnenin yolunu gözlüyor.

ÖYKÜSÜ AZİZ NESİN’E, UYARLAMASI VE YÖNETMENLİĞİ HBB ŞEHİR TİYATROSU’NA AİT

2015-2016 sezonu boyunca Hatay’ın 15 ilçesinde yetişkinlere ve çocuklara yönelik oyunlarla izleyici karşısına çıkacak olan HBB Şehir Tiyatrosu, 13 Şubat 2016 Cumartesi günü yeniden Hataylılarla buluşacak. Geçtiğimiz aylarda izleyiciyle buluşması sonrasında ayakta alkışlanan ve yoğun ilgiyle yeniden oynanması yönünde vatandaşların talep ettiği ‘SEYYAHATNAME’ adlı oyunu sahneleyen sanatçılar, tiyatroseverleri bir kez daha büyülemek istiyor.

Öyküsü Aziz Nesin’e ait olan oyunun uyarlamasını ve yönetmenliğini HBB Şehir Tiyatrosu Sanatçısı Atilla Yaprak yaparken, oyunun yardımcı yönetmenliğini yine HBB Şehir Tiyatrosu Sanatçısı Ali Gezgin üstleniyor.

2 PERDELİK ‘SEYYAHATNAME’ 13 ŞUBAT’TA HATAY KÜLTÜR MERKEZİ’NDE

2 perdeden oluşan ‘SEYYAHATNAME’ adlı komedi oyunu, ücretsiz olarak 13 Şubat 2016 Cumartesi günü saat 19.30’da Hatay Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Oyunu izlemek isteyen vatandaşlar, davetiyeleri Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’ndan temin edebilecektir.

Müracaat: 0(326) 213 59 48 – 0(532) 376 11 78
Çekmece Caddesi Karanfil Şahin Apartmanı No:157 Defne/ HATAY

received_10206190137805815

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here