İskenderun Belediyesinde Toplu Sözleşme Coşkusu

İskenderun Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında 2 yılık toplu sözleşme törenle taraflar arasında imzalandı.

Belediye bünyesinde çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesinde her yıl için %9’luk zam artışı kabul edildi. Belediye Brifing salonunda gerçekleştirilen imza törenine Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Yetim, Ak Parti İlçe Başkanı Vedat Tosun, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bilgin, Meclis üyeleri ile işçiler katıldı. Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Yetim, İskenderun Belediyesi’nin bulunduğu ekonomik koşulları içerisinde çok iyi bir sözleşme yaptıklarını ifade ederek 2016-2017 yıllarını kapsayan sözleşmede ilk etapta belirlenen ve anlaşılan % 7 oranının üstüne Belediye Başkanımız Sayın Seyfi Dingil’in işçilerimize yeni yıl jesti yaparak 2 puanlık artışla yılda %9 zam artışı aldıklarını söyledi.

Sendika Başkanı Yetim, Belediyenin imkanlarına göre yapılan zammın çok iyi olduğunu, sendika ve işçi olarak imzalanan toplu sözleşmeden mutlu olduklarını sözlerine ekledi. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, imzalanan sözleşmenin herkesi mutlu ettiğini belirterek, sizlerden tek isteğim görevinizi en iyi şekilde yapın dedi. Başkan Seyfi Dingil, İskenderun Belediyesinin yeniden yapılandığını, Artık lokal belediye olmadıklarını, göreve geldikleri günden bugüne hiçbir işçiyi mağdur etmediklerini, siyasi bir ayrıma tabi tutmadıklarını ve kurumsallaşmaya başladıklarını ifade ederek toplu sözleşmesinin hayırlı olmasını diledi ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Konuşmaların ardından toplu iş sözleşmesi metni, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Yetim tarafından imzalandı.

2 yıl süreli olarak imzalanan toplu iş sözleşmesi ile 1 yıl taban ücreti 120 TL üstüne % 9 artış,2 yıl taban ücreti 130 TL üstüne % 5 ve artı enflasyon artışına uygun olarak % 2 puan ekleme sağlandı. İmza töreni sonrasında işçileri temsilen Emine Tekin tarafından Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e günün anısına çiçek takdim edildi. İşçi Kadın Komisyonu Başkanı Emine Tekin, sayın başkanım bu acılı gününüzde bile bize zaman ayırdığınız için teşekkür ediyoruz diyerek çok iyi sözleşme imzalandığı için mutlu olduklarını ifade etti.

sözleşme (2) sözleşme (3) sözleşme (4)

Önceki İçerikDeğerler Eğitimi Dörtyol’da Başladı Hatay’a Yayıldı
Sonraki İçerikMinik Ellerden Yardımlaşma Örneği