Değerler Eğitimi Dörtyol’da Başladı Hatay’a Yayıldı

Değerler Eğitimi Projesi Hatay’ın ilçelerinde ilk Dörtyol’da başladı. Bu yıl diğer ilçelere yayıldı.
Birçok ilçeye Dörtyol’un bilgi birikiminden faydalanılması amacı ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet TOKSOY, İlçe Şube Müdürü Fahri ÇALIK, İlkadım Anaokulu Müdiresi Pınar BAYAR, Yeşilköy Z.Gökalp İ.O. Müdürü Yakup KARA, Yeşilköy 19 Aralık Ortaokulu Müdürü Mehmet DORUK, Süleyman Demirel A.L. Müdürü Ferhat YAHŞİ ve Ocaklı Ortaokulu Rehber Öğretmeni İ. Halil KOCAMAN’dan oluşan Değerler Eğitimi Komisyonu tarafından seminerler verilmektedir.
Proje kapsamında 1330 öğretmen, 35 Rehber Öğretmen, 86 Okul Müdürü Halk Eğitim Merkezi Kırmızı Salonda ayrı ayrı eğitimlerden geçirildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy Başkanlığında ekipler kurulmuş ve çalışmalarını yapmakta. Bu birimler düzenli olarak tüm okulları ziyaret etmekte ve 2 ayda bir başarılı etkinlikleri yerinde görerek ödüllendirmekte.
Yapılan uygulamalarda Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk’ün ve İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan’ın hassasiyeti ve direktifleri önemli rol oynamakta.
DEĞERLER VE İŞLENECEĞİ AYLAR
KASIM- ARALIK; SEVGİ – SAYGI; Selamlaşma, Anne-Babaya Saygı, Aile Sevgisi, Yaşlılara Saygı, Doğa Sevgisi, Öğretmene Saygı, Arkadaş Sevgisi, Farklılıklara Saygı, Vatan Sevgisi, Hayvan Sevgisi
OCAK- ŞUBAT: SORUMLULUK; Kendine Karşı, Doğaya ve Çevreye Karşı, Ülkemize ve Milletimize Karşı, Aileye Karşı, Topluma Karşı, Görev Bilinci, Paylaşma
MART- NİSAN: DOĞRULUK VE DÜRÜSTLÜK; Doğru Sözlü Olma,Tarafsız Olma,Sözünde Durma,Çıkarcı Olmama,Emanete Sahip Çıkma,Güvenilir Olma,Vefa ve Sadakat
MAYIS- HAZİRAN: TEMİZLİK VE HİJYEN; Kişisel Temizliğe Dikkat Etme, Çevre Temizliğine Dikkat Etme, Ev ve Odamızın Temizliğine Dikkat Etme.

dörtyol (1) dörtyol (2) dörtyol (3) dörtyol (4) dörtyol (5) dörtyol (6)

Önceki İçerikLa Perla Hatay’da İlke İmza Attı
Sonraki İçerikİskenderun Belediyesinde Toplu Sözleşme Coşkusu