Kimsesiz Çocuklara Muhteşem Eğlence

0
8
IMG 0853
IMG 0853

Etkinliğe, HBB Başkan Vekili Serdar Güven, Başkan Savaş’ın eşi Doç. Dr. Nazan Savaş, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mustafa Özer, HATMEK Koordinatörü Müleyke Özer, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Garnizon Komutanlığı’nı vekâleten Kadir Ayhan ve Hatay Meslek Edindirme Kursları (HATMEK) personelleri katılım gösterdi.
KİMSESİZ ÇOCUKLARIN MUTLU EDİLDİĞİ ORGANİZASYONA SERTAB ERENER VE ATALAY DEMİRCİ KONUK OLDU
HBB Şehir Tiyatrosu sanatçılarının performansı geceye renk katarken, ünlü komedyen Atalay Demirci’nin çocuklarla tek tek ilgilenerek yaptığı jest, minikleri çok mutlu etti.
Dev Sanatçı Sertab Erener’in de katılım gösterdiği ve çocukların büyük bir sanatçıyı görmenin şaşkınlığıyla büyük bir mutluluk yaşadığı özel gecede minikler, yeni yıl öncesi tarifi imkansız bir mutluluğa vesile olan Başkan Savaş’a gülen gözleriyle teşekkür ettiler.
GÜVEN: BİR TOPLUMUN MUTLULUĞU ÇOCUKLARIN YÜZLERİNDEKİ İFADEYLE ANLAŞILIR
Organizasyona ev sahipliği yapan HBB adına konuşan Başkan Vekili Serdar Güven, “Öncelikle bu etkinliğin düzenlenmesinde ve çocuklarımızın mutlu edilmesinde başrol oynayan Başkanımız Savaş’a teşekkür ediyoruz. Geleceğimiz diye bahsettiğimiz çocuklar sadece evlerinde anne ve babasının yanında yaşayan, iyi okullarda eğitim alan, güzel kıyafetler giyen çocuklar değildir. Yurtlarda yetişip büyüyen, sokaklarda çalışarak hayatını tek başına idame ettirmeye çalışan çocuklar da bizim geleceğimizi oluşturmaktadır. Bizler Hatay Büyükşehir Belediyesi ailesi olarak başkanımızdan işçi kardeşlerimize kadar kimsesiz çocuklar için elimizdeki her türlü imkânı kullanmaya istekliyiz, heyecanlıyız. Biliyoruz ki bu topraklarda çocukların yüzü gülerse her şey güzelleşir” diyerek 2016 yılının huzur, güven ve başarılarla dolu geçmesi temennisinde bulundu.
ALDATMAZ: BAŞKAN SAVAŞ, SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA TOPLUMU MEST EDİYOR
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Aldatmaz ise yaptığı konuşmada “Çocuklarımızı hiçbir zaman unutmayan ve onları sürekli sahiplenen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş ve ekibine çok teşekkür ederim. Kurumumuzdan gelen her türlü talebi olumlu karşılayıp destek sunmaları bizi mutlu ediyor. Bugün HBB ile birlikte bu çocukları mutlu edebildiysek ne mutlu bize” şeklinde konuştu.
ETKİNLİK SONUNDA ÇOCUKLARA SÜRPRİZ HEDİYELER DAĞITILDI
Çocukların ihtiyaçları doğrultusunda hediyeler hazırlayan HBB, gecenin sonunda çocukları daha fazla bekletmeden onlara yeni yıl hediyelerini sundu. Hediyelerine kavuşan çocuklar öğretmenleri ve HATMEK personelleriyle bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek bu geceyi ölümsüzleştirdi.

IMG_0575 IMG_0717 IMG_0757 IMG_0758 IMG_0853

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

five − five =