Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Başkentte Hatay Günlerinin Ana temasını Milli Mücadele’de atılan İlk Kurşun oluşturmakta.
4-8 Kasım tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezinde Hatay Birlik Vakfı bünyesinde Hatay Life Medya organizasyonunda gerçekleştirilecek olan Başkentte Hatay Günlerinin dördüncüsünün ana teması Milli Mücadele’de İlk Kurşun olarak belirlendi.
Başkentte Hatay Günleri ile ilgili bir açıklama yapan Hatay Birlik Vakfı Başkanı M. İhsan Aydeğer; “Şehir fuarları, ticaretiyle, kültürüyle, sanatıyla, tarihiyle, yerel yönetimleriyle, bürokrasisiyle, sivil toplum örgütleriyle, üniversiteleriyle, sanayisiyle, tarımıyla, turizmiyle, siyasal gücüyle, mutfağıyla, yöresel ürünleriyle ve tüm değerleriyle ilgili ürün ya da hizmetlerin tanıtımı Pazar bulunabilmesi, geleceğe yönelik tüm bu alanlarla ilişki kurulması ve geliştirilmesi için belirli bir takvime bağlı olarak düzenli aralıklarla genellikle de aynı yerlerde gerçekleştirilen bilinirliğin oluşmasını, pekiştirilmesini ve sürekliliğini sağlayan organizasyonlardır. Bu algı ve anlayışla ilk defa 2010 yılında başlattığımız “Başkentte Hatay Günleri” etkinliklerimizin dördüncüsünü 4-8 Kasım 2015 tarihleri arasında daha önceleri olduğu gibi Ankara Atatürk Kültür Merkezinde yapmak üzere start vermiş bulunmaktayız.
Başta Hatay Valimiz Sayın Ercan TOPACA’nın himayelerinde güzel şehrimizin tüm dinamiklerinin içinde olacağını umut ettiğimiz organizasyonumuzda geçmişte olduğu gibi şehrimizin tüm değerleri gerek ulusal medya, gerek yerel medya, gerekse yüz yüze programları ile yoğun bir şekilde katılımın sağlanacağını daha önceden bildiğimiz katılımcılara ve tüm ülkemize tanıtılacaktır.
5 gün sürecek organizasyonumuzun bu yılki Ana Tema’sı barış, hoşgörü, kardeşlik kenti Hatay gibi bir Türkiye ve dünya özlemi, aynı zamanda milli birlik ve beraberlik isteği olacaktır. Bu istek ve temenni ile yola çıkarken 2015 Hatay Günleri’nin vatanımıza, milletimize, Hatay’a ve Hataylılara hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz. Sevgi ve saygılarımızla.” dedi.

1545217_10202157058021550_359138045_n anıt k anıt11 başkent1 başkent2 gorselimg_1832377821

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × one =