Medeniyetler Korosundan Manisa ve Denizli’de Konser

0
5
DSC 3185
DSC 3185

Antakya Medeniyetler Korosu Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile Denizli EGS Kongre ve Kültür merkezinde vermiş olduğu konserlerde Egelileri adeta büyüledi.
Manisa Celal Bayar Üniversitesinde “Uluslararası XIX. Ortaçağ ve Türk Dönemi Kazıları ve Sanat Tarihi Araştırmaları Sempozyumu” açılış programında sahne alan medeniyetler korosunun konserini Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdüsselam Uluçam, Anemon Otelleri Onursal Başkanı İsmail Akçura, sempozyum düzenleme ve bilim kurulu üyeleri, sempozyuma katılan bilim insanları, araştırmacılar, Öğrenciler ve sanatsever Manisalılar dinledi. Üç semavi dine mensup kişilerden oluşan, Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlamak ve var olan güzellikleri herkesle paylaşarak medeniyetler arasında bir köprü oluşturmak amacıyla kurulan; Yılmaz Özfırat’ın şefliğini yaptığı koro, pek çok dilde ilahi ve şarkılar seslendirerek, izleyenlere keyifli bir gece yaşattı.Konser öncesi yaptığı kısa konuşmasında Özfırat;” Bizler çok özel ve güzel bir ülkede yaşıyoruz. Bunun kıymetini bilmek ve dünyaya göstermek zorundayız. Bu konseri izlediğinizde, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan bir kez daha gurur duyacaksınız” dedi.
Konser sonunda Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi tarafından Anemon Otelleri Onursal Başkanı İsmail Akçura ve Yılmaz Özfırat’a teşekkür belgeleri ve çiçek takdim edildi.
Denizli’de Güney Ege Sanayiciler ve İş Adamları Federasyonu’nun (GESİFED) davetlisi olarak Denizli EGS Kongre ve Kültür Merkezi Vali Münir Raif Güney Salonu’nda konser veren Antakya Medeniyetler korosu unutulmaz bir konsere imza attı. Seslendirilen eserler izleyicilerden büyük beğeni kazanırken Antakya Medeniyetler korosunun seslendirdiği ege türküsü eşliğinde sahnelenen Zeybek gösterisi büyük beğeni topladı.
GESİFED Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Okay Salgar:” Hoşgörümüzün en çok tahrip olduğu, terör sebebiyle kardeşliğimizin, zenginliklerimizin, değerlerimizin yara aldığı bugünlerde üç semavi din ve mezheplerden insanların bir araya gelerek tüm Dünya’ya barış mesajlarını veren Antakya Medeniyetler Korosunu dinlemenin mutluluğunu yaşadık.Birarada yaşama kültürünün en güzel göstergesi olan Yılmaz Özfırat yönetimindeki koro üyesi arkadaşlarımı en içten dileklerimle kutluyor,Konserimizde bizleri yalnız bırakmayan konuklarımıza teşekkür ediyorum.”dedi.
Manisa ve Denizli’de gerçekleştirdikleri konserler sonrasında yoğun konser maratonu çalışmalarına Antakya Medeniyetler Evinde devam eden Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat,vermiş oldukları büyük desteklerden dolayı Hatay Valisi Ercan Topaca’ya,Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a ve Tosçelik firması yöneticilerine sonsuz şükranlarını sundu.

denizli-gesifed-antakya-medeniyetler-korosu-h DSC_3084 DSC_3177 DSC_3185

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

three − two =