10. SOSYAL MARKETİN AÇILIŞI YAPILDI

0
4
HBB BASIN YAYIN 10JPG
HBB BASIN YAYIN 10JPG

Hatay Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik adı altında Hatay genelinde sosyal market açılışlarına devam ediyor.
Hatay’ın her ilçesinde kurulan Sosyal Marketler, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, kıyafet, ev eşyası, vb. ürünleri belediyenin tahsis ettiği araçlar yardımıyla ihtiyaç sahibine ücretsiz olarak ulaştırıyor.
Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Samandağ Belediyesi’nin ortaklığıyla gerçekleşen sosyal market açılışı yoğun ilgi gördü. Samandağ Belediyesi Başkanı Mithat Nehir’in eşi Hülya Nehir ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın eşi Nazan Savaş’ın önderliğinde gerçekleşen proje, Samandağ ilçesinde Zeytine Mahallesi Balıkçılar Pasajı Yeniçarşı İşhanı’nda açıldı.

HBB-BASIN-YAYIN-5JPGSosyal Market açılışına; CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Doç. Dr. Nazan Savaş, Hatay CHP il başkanı Ertuğrul Gün, ,Samandağ Belediyesi Başkanı Mithat Nehir ve eşi Hülya Nehir, Hatay CHP Milletvekili Serkan Topal, CHP Millet Vekili Adayı Riyat Kırmızıoğlu, CHP Milletvekili Adayı Servet Mullaoğlu, CHP Milletvekili Adayı Bilgen Duman ve CHP Milletvekili Mevlüt Dudu’nun eşi Suzan Şahin Dudu ve birçok Samandağlı katılım gösterdi.HBB-BASIN-YAYIN-6JPGHatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş : “Bugün burada açtığımız sosyal market bizim 10.Sosyal Marketimiz. Daha önce açtığımız Sosyal Marketler Büyükşehir Belediyesi’nin açtıklarıydı. Ama bu Sosyal Market’in farkı Samandağ Belediyesi ile ortak açmamızdır. Paylaşmayı öğrenemeyen kültür hiçbir zaman başarılı olamaz. Büyükşehir çalışıyor Hatay çalışıyor. Bu sosyal marketlerimiz ile kıyafet, ev eşyası, vb. eşyalar paylaşılmasıyla birlikte ihtiyaç sahipleri ücretsiz bir şekilde yararlanacaklar.”dedi.
Sosyal market açılışı ardından katılımcılara meşrubat ve pasta ikram edildi.

HBB-BASIN-YAYIN-7JPG HBB-BASIN-YAYIN-10JPG

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

thirteen − seven =