İskenderun CHP’den Kınama

0
14
CHPde bu kez de bayrak krizi istifasi
CHPde bu kez de bayrak krizi istifasi

Hakkâri İli Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesinde önceki gün operasyona giden Tabur Komutanlığı’na bağlı askerlerin zırhlı araçlarla geçişi sırasında yola döşenen mayınların patlaması sonucu vatan evlatlarımız şehit olmuş, onlarca askerimiz de yaralanmıştır.

Bugün yine Iğdır’da görevlerini yapan Emniyet mensubu kardeşlerimize hunharca saldırı düzenlenmiş ve 13 polis memurumuz şehit olmuştur.

Uzun bir süredir ülkemiz sürekli terör eylemleri ile karşı karşıya kalmakta, şehit haberleri ile Ulusumuz sarsılmakta, birçok evin ocağı sönmektedir.

Birliğimizi ve beraberliğimizi bozmak isteyen bu terör saldırıları hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Türkiye Doğusundan Batısına, Güneyinden Kuzeyine teröre karşı kenetlenmiş, tek vücut olmuş bir şekilde terörü kınamıştır.

Ülkemiz üzerinde oynanmak istenen hain eylemleri, içinde özümsediği demokrasi ve hukukun üstünlüğü ile yeneceğine olan inancım tamdır.

Gelinen bu durum bize şunu göstermiştir ki, mevcut AKP hükümeti birçok konuda olduğu gibi terörü sonlandırmak noktasında da başarısız olmuş, uygulamaya koyduğu politikalar ülkemizi terör konusunda daha da çıkmaza sokmuştur.
Bütün bu acılara rağmen, bir şeyi herkesin çok iyi bilmesi gerekiyor. Kardeşliğimize birliğimize saldıran hainler asla amaçlarına ulaşamayacaktır. Onlar hangi kurşun mayın, tuzak ile gelir gelsin, bu millet birlik ve beraberlik yolundan asla geri dönmeyecektir. Bu ülke bizim, hepimizin. Kardeşçe, inadına birlik ve bütünlük içinde yaşama iddialarımızı yüksek sesle sürdürmek zorundayız. Bu ülkeye mutlaka barış gelecek. Bunu da Cumhuriyet Halk Partisi sağlayacaktır..

Jorj BASUS
CHP İSK.İLÇE BŞK.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 + fifteen =