AB kapsamında uygulamaya konulan ve ilk olarak İskenderun’da uygulanan Zaman Entegre Zamanı projesinde konuşan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil önemli mesajlar verdi.

Ülkemizin ekonomik kalkınmasına öncülük edecek olan ve mesleki eğitimin kalitesinin arttırılmasını amaçlayan projenin kapanış toplantısı Anemon Otelde gerçekleştirildi. Toplantıya İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül ile birçok üst düzey yönetici katıldı. Avrupa Birliği tarafından desteklenen asıl amacı (Türkiye’de mesleki ve teknik eğitimin kalitesinin artırılması olan ve bu kapsamda İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ortaklığında yürütülen (Zaman Entegre zamanı) adlı projenin kapanış toplantısında bir konuşma yapan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil projenin Türkiye’de ilk defa şehrimizde uygulamaya konulduğuna vurgu yaptı. Başkan Seyfi Dingil konuşmasında şu görüşlere yer verdi;”sanayinin belirli bir takım yetersizliklerden dolayı, mesleki eğitim veren kurumların bu tarz çabalarına mesafeli durdukları günümüz gerçeğidir.

Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin ana probleminin okul, sanayi işbirliğinin geliştirilmeye ihtiyaç duyulduğu günümüz Türkiye’sinde Organize Sanayi Müdürlüğü Yönetimine bu projeye katkısından dolayı teşekkür ederim. Bu projenin amaçları, kalifiye elemanların yetiştirilmesi ve yenilikçi eğitim modellerinin işçi-işveren ile mesleki eğitim kurumlarının iş birliğinde, uygulanması iş dünyasının talep ettiği bir durumdur. Bu proje bu ihtiyacı karşılar nitelikte ve düzeydedir”dedi.

AB  1 AB  2 AB  4

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

8 + eleven =