İTSO’da Filtre Toplantısı değerlendirildi

Hatay Valisi Ercan Topaca Başkanlığında geçtiğimiz günlerde İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO)’nda yapılan toplantının değerlendirilmesi yapıldı. Toplantıda İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, KOSGEB Hatay İl Müdürü Kenan Sert, DOĞAKA yetkilileri ve filtre sektörünü temsil eden Can Teymur ve Erol Aygen katıldı. Toplantıda; Türkiye’nin filtre sektöründe söz sahibi olan İskenderun’da üretilen filtrelerin, pazarlanması, ithalat ve ihracatı, firmalar arasındaki diyalogların güçlendirilmesi üretimde kullanılan ham maddelerin bölgemizde üretiminin yapılarak, ek iş sahası ve istihdam olanlarının oluşturulması, filtre firmalarına daha az maliyetle filtre sanayi ürünlerin bölgemizde üretilmesi ve sektörün ön plana çıkarılması için yapılması gereken konular değerlendirildi.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Filtre sektörünün İskenderun ve bölge ekonomisi için çok önemli olduğuna vurgu yaparak, İTSO’da Vali Ercan Topaca Başkanlığında yapılan toplantı sonrası biz de bu gün değerlendirme toplantısı yapıyoruz. Bu toplantının filtre sektörü ve bölgemiz ekonomisi için olumlu geçeceği kanısındayım” diye konuştu.

İTSO DA FİLTRE DEĞERLENDİRMESİ (1) İTSO DA FİLTRE DEĞERLENDİRMESİ (2) İTSO DA FİLTRE DEĞERLENDİRMESİ (3) İTSO DA FİLTRE DEĞERLENDİRMESİ (4)

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here