İskenderun Belediye Meclisi 8 Gündem Maddesini Görüştü

0
7
meclis 1
meclis 1

İskenderun Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere 06.07.2015 Pazartesi günü Saat 14.00’da Belediye Meclis Salonunda toplandı. Belediye Başkanı Seyfi Dingil başkanlığında toplanan meclis gündeminde bulunan maddeleri görüşerek karara bağladı.

Gündemin 1.Maddesinde yer alan Kavaklıoluk mıntıkası 606, 607, 1368 nolu parsellerin eğitim hizmetlerinde kullanılmak üzere Maliye Hazinesi adına bedelsiz devrinin yapılması ile ilgili Emlak İstimlak Müdürlüğü teklifi hakkındaki İmar Komisyonu raporu oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 2.maddesinde yer alan Aşkarbeyli mıntıkası 2487 ada 1 nolu parselin eğitim hizmetlerinde kullanılmak üzere Maliye Hazinesi adına bedelsiz devrinin yapılması ile ilgili Emlak İstimlak Müdürlüğü teklifi hakkındaki İmar Komisyonu raporu oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 3.maddesi alt komisyona sevk edildi.

Gündemin 4.maddesi Mülkiyeti Belediyemize ait İskenderun Konarlı imar 1945 ada 6 nolu parselin mahalli müşterek nitelikli ihtiyaçları karşılamak üzere sosyal ve kültürel merkez olarak kullanılmak amacı ile Hatay İl Kültür Müdürlüğüne 5 yıllığına bedelsiz olarak tahsis edilmesi ile ilgili Emlak İstimlak Müdürlüğü teklifi hakkındaki İmar Komisyonu raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin 5.maddesi Belediye Meclisinin 26.06.2015 tarihli olağanüstü toplantısında alınmış bulunan Şehrimiz sahil kıyı alanında yapılacak olan Sahil Camiisi ile ilgili doldurulacak alan hakkında imar planı tadilatı yapılmasına itiraz ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi hakkındaki İmar Komisyonu raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin 6.maddesi üzerinde Kaymakamlık Binası bulunan 1623 nolu parselin Resmi Kurum Alanından Sosyo-Kültürel Tesis Alanına ve 787 nolu parseldeki Turizm alanı kullanımındaki eski Adliye Binasının da Kamu Hizmet Alanına dönüştürülmesiyle ilgili 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği hakkındaki İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi ile ilgili İmar Komisyonu raporu oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 7.maddesi Kilitli parke taşı ile kaldırım ve yol yapılması yapım işi için İller Bankası A.Ş.’den kredi kullanılmasıyla ilgili, her türlü iş ve işlemleri yürütmek üzere Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e yetki verilmesi hakkındaki Fen İşleri Müdürlüğü teklifi ile ilgili plan ve bütçe komisyonu raporu oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 8.Maddesi Bitümlü sıcak karışım beton asfalt yol kaplama yapım işi için İller Bankası A.Ş.’den kredi kullanılmasıyla ilgili, her türlü iş ve işlemleri yürütmek üzere Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e yetki verilmesi hakkındaki Fen İşleri Müdürlüğü teklifi ile ilgili plan ve bütçe komisyonu raporu oy birliği ile kabul edildi. İskenderun Belediye Meclisi bir sonraki toplantısını 04.Ağustos.2015 Salı günü saat:14.00’da yapacak.

meclis  1 meclis 2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × five =