Fil Filtre’den Bir Başarı Daha

Fil Filtre’nin başarılı kadrosundan Makina Yüksek Mühendisi Ferhat CERİTBİNMEZ, hazırlamış olduğu ”Hava filtrelerinde kullanılan conta profillerinin toz tutma kapasitesine etkilerinin incelenmesi” konulu akademik bildiri ile İspanyada düzenlenecek olan 3.ULUSLARARASI MÜHENDİSLİK VE BİLİM ALANINDA YENİLİKÇİ TEKNOLOJİLER SEMPOZYUMU’na davet edildi. 3-5 Haziran 2015’te Valensiya Politeknik Üniversitesinde düzenlenecek olan sempozyuma dünyanın bir çok yerinden bilim insanının katılımı gerçekleşecektir.
Başarılı Mühendis Ceritbinmez; Günümüzde bütüncül yaklaşım aşamaları içinde bilginin yorumlanması büyük önem kazanmıştır. Bu itibarla bu sempozyum; bilimsel metotların kapsamı dahilinde bilim alanlarının farklı boyutları ve özelliklerinin incelenmesi ile gerçekleştirilen nesneye dayalı çözümleme olarak bilinen bilimsel bulguların güvenilir ve gerçekçi bir şekilde yorumlanmasında büyük bir fırsat olarak görülmektedir. . Sempozyumun, içeriği ve kapsamı ile geniş perspektifli yaklaşım ve çözüm metotlarının temel bilimler ve mühendislik konularına da uygulanarak katılımcıların gelecekte yapacakları bilimsel aktivite, araştırma ve projelerine katkıda bulunacağının aşikar olacağını dile getirdi.
Fil Filtre Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Sinan ÇİRKİN ; Valensia Politeknik Üniversitesinde sunum hazırlığında olan mühendisleri Ceritbinmez’i tebrik ederken, “İnovasyon yapamayan, inovasyon stratejisi olmayan ve inovasyona karşı duranlar, zamanla, küreselleşen dünyanın ekonomik ve teknolojik sömürgeleri haline geleceklerdir.” sözlerini vurgulayarak, ülkemizin dünya ile rekabeti ancak her alanda sürdürülebilir araştırma, inovasyon, ticarileştirme ve bilgi ekonomisiyle mümkün olacaktır dedi.

FERHAT CERITBINMEZ

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here