MHP milletvekili adayı Çirkin İTSO’yu ziyaret etti

MHP Hatay milletvekili Şefi Çirkin, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetimini ziyaret etti. Seçim çalışmaları kapsamında İTSO yönetimi ile bir araya gelen MHP Hatay milletvekili Şefik Çirkin, “Sizin burada bulunmanız İskenderun’un bir şansı. Bizlerde bu seçime farklı bakıyoruz. Türkiye 13 yıldır gerildi. Gerginlik üzerine siyaset yapılıyor. Siyasi gerginlik en sonunda bir parelel yapı denip gidiliyor.

13 yıllık iktidar oturup icraatlarını anlatacaklarına akşam parelelle yatıyor sabah parelelle kalkıyor. Onlar bunu konuşurken sanayici önünü göremiyor, esnaf önünü göremiyor, ekonomi darboğazda alacaklar tahsil edilemiyor, protesto edilen çek senet sayısı Cumhuriyet tarihinin rekorlarını kırıyor ve sistem yürümüyor, bunun değişmesi lazım. Hatay zaten savaş bölgesi olarak görülüyor. Buradaki sanayicinin tüccarın kredileri de farklı değerlendiriliyor. Bu gün Türkiye dış politika açısından iç politika açısından da hiç önünü göremiyor. İleriye bakamıyor ve sonunu kestiremiyor. Hatay Nakliye sektöründe İstanbul’dan sonra 8 bin tır filosu ile Türkiye’nin en başta gelen taşımacılığını yapıyordu ve Türkiye’nin ikinci büyük iliydi Suriye olaylarından sonra Civegözü Yayladağı sınır kapısı kapandı Yok Mursiydi, Yok Sisiydi bu niye seçildi bu niye darbe yaptı derken şu an bu olaylardan sonra Mısır bize kapılarını kapattı. Bu gün 8 bin nakliyeci perişanları oynuyor.

Hatay’da yaklaşık 50 bin kişi bu sektörden geçiniyor ve 50 bin kişinin bu sektörden çekilmesi anlamına geliyor” dedi. ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, “İTSO olarak bizler de şehrin ekonomik sorunlarına eğiliyor, projeler üretiyor ve çözüm yolları arıyoruz. Bu projeleri tek başımıza yapmamız mümkün değil, el birliği ile bu projeleri hayata geçirebiliriz. Ankara’da bizleri temsil eden milletvekillerimiz ile her zaman şehrimizin sıkıntılarını paylaşmaya, çözüm üretmeye hazırız. Sizler de bu bölgenin insanısınız. Bu bağlamda yeniden milletvekili seçilmeniz durumunda sizlerle birlikte bölgemiz için yapılacak çalışmalarda birlikte olmak isteriz. Yeter ki bölgemize hizmet gelsin” dedi. MHP Hatay milletvekili Şefik Çirkin’in ziyaretinde İTSO Başkanı Levent Hakkı yılmaz, İTSO Meclis Başkanı Servet Ugutmen, İTSO Başkan vekili Çağrı Belibağlı, İTSO yönetim kurulu üyeleri Adnan Mursaloğlu, Bülent Seküçoğlu, Gassan Kuran ve Necat Özkaya da hazır bulundular.

mhp m.vekili adayı çinkin itso ziyy (1) mhp m.vekili adayı çinkin itso ziyy (2) mhp m.vekili adayı çinkin itso ziyy (3) mhp m.vekili adayı çinkin itso ziyy (5) mhp m.vekili adayı çinkin itso ziyy (6)

Önceki İçerikCHP Milletvekili adayları İTSO’yu ziyaret etti
Sonraki İçerikEsnafa yakışan semt pazarı için ilk temel atıldı