KUTLU DOĞUM HAFTASI DOLAYISI İLE KONFERANS DÜZENLENDİ

14-20 Nisan Kutlu Doğum Haftası dolayısı ile Belen Müftülüğü ve Diyanet Vakfı Şubesi’nce “Hz.Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” konulu konferans düzenlendi. Belediye Düğün salonunda saat 14:00’te düzenlenen etkinliğe Belen Kaymakamı Abdulaziz AYDIN, Belediye Başkan Vekili Halil POLAT, Kamu Kurum ve Kuruluşların daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Konferans Kur’anı kerim tilaveti, İlçe Müftüsü Adem CANKURT’un açılış konuşması ile başlatıldı. Müftü CANKURT; Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığınca “Hz.Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” temalı konu seçildiğini, konuşmanın da bu konuda yapılacağı belirtilerek, konferansın düzenlenmesinde maddi ve manevi katkıları olan herkese teşekkür edildi.

Emekli İl Müftüsü Mustafa VARLI’nın Hz.Peygamberin aile ve sosyal hayatından örnekler vererek yaptığı konuşması ile devam eden konferans, İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin ilahi okumaları ve hazırlanan hediye paketlerinin, Kaymakam AYDIN tarafından öğrencilere verilmesi ile sona erdi. Konferans çıkışı hazırlanan tatlı ikramı yapıldı.

Müftülüğün, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde, 16.04.2015 günü Kanuni Sultan Süleyman Kervansarayında bayanlara yönelik konferans ile faaliyetin devam edeceği belirtildi.

DSC_004 DSC_007 DSC_013 DSC_015 DSC_017

.

Önceki İçerik“15-22 Nisan Turizm Haftası” Etkinlikleri
Sonraki İçerikEvvel Nisan ve İlkay Akkaya Konserinde Dr. Riyat Kırmızıoğlu Coşkusu