Medeniyetler Korosu Aya İrinide Bir Kez Daha Gönülleri Fethetti

İstanbul’da Hatay günleri programı kapsamında Aya İrini Kilisesinde muhteşem bir konsere imza atan Antakya Medeniyetler Korosu bir kez daha gönülleri fethetti.

İş Dünyası,Siyaset,Spor ve Sanat dünyasından bir çok ünlü ismin izlediği konser, İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, İletişim Tasarımı Bölümü tarafından hazırlanan ve yönetmenliğini Ahmet Bikiç’in yaptığı “Koro” isimli belgeselin özel hazırlanan dev ekranda konuklara izletilmesi ile başladı.Büyük beğeni alan “Koro” belgeselinin sonrasında sahne alan gururumuz Antakya Medeniyetler Korosu seslendirdikleri eserler ile bugüne kadar yapılan en kapsamlı konsere imza attı.

Koro’yu başarı ile yönetmesinin yanında seslendirilen eserlerin aralarında Hatay’daki bir arada yaşama kültürünü izleyicilere anlatan Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat,geleneksel hale gelen Aya İrini Kilisesi konserinde çok değerli konuların karşısında olmaktan son derece mutlu olduklarının altını çizdi.Özfırat:” 60 kişilik korist,25 kişilik orkestra ve 35 kişilik etnik dansları sahneleyecek dansçı ekibimizle birlikte 120 kişinin sahnede olduğu muhteşem bir konsere daha imza atmış bulunuyoruz.

Bugüne kadar Dünya’nın bir çok yerinde konser verdik ve her konserimizde Hatay’da ki bir arada yaşama kültürünü anlatmamızın yanında seslendirdiğimiz eserler ile barış mesajlarımızı haykırdık.Aya İrini Kilisesinde bizleri izlemeye gelen muhteşem izleyicilerimize Semazen,semah ve lirik dansları sunduğumuz programımızda koromuzun seslendirdiği lazca bir esere eşlik eden Karadeniz dans ekibinin gösterisi ile izleyicilerimize keyifli bir konser keyfi yaşattığımızı düşünüyorum.Kurulduğumuz günden bu güne her platformda barış mesajları vermeye devam ettiğimiz koromuz ile Dünyanın her noktasında barış için konserler vermeye devam edeceğiz.Suriye’de barışa katkımız olacaksa ben ve ekibim yarın orda konser vermeye hazırız”dedi.

Antakya Medeniyetler Korosuna verdikleri destekten dolayı Hatay Valisi Ercan Topaca’ya ,Aya İrini Kilisesinde gerçekleşen bu muhteşem konser’de emeği geçen İstanbulda Hatay Günleri organizasyonlarını gerçekleştiren HATAY-DER Başkanı Prof.Dr. Mustafa Kaçar’a, HATAY-DER yönetim kurulu üyelerine,İmaj Medya yöneticisi Cahit Aşkar’a,Konseri izlemeye gelen konuklara ve sahnede gösterdikleri performanstan dolayı büyük alkış alan koro ekibine teşekkür eden Özfırat,Ayrıca konser programı öncesinde konuklara izletilen İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, İletişim Tasarımı Bölümü tarafından hazırlanan “koro” belgeselinde emeği geçen herkese sonsuz şükranlarını sundu.

Hatay Eğitim, Kültür, Tanıtım ve Dayanışma Derneği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kaçar,böylesine muhteşem bir konsere imza attıklarından dolayı Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat ve ekibine teşekkür etmek için çıktığı sahnede yaptığı konuşmasında:” Allah’ın insanlar için her şeyin en güzelini yaratmıştır,İnsanlar her daim barış,huzur ve kardeşlik içerisinde yaşamalıdır.Barışın ve kardeşliğin en güzel temsili olan Antakya Medeniyetler Koromuzu bir kez daha İstanbul izleyicilerimiz ile buluşturmanın keyfini yaşadık.Herkesi yürekten kutluyorum.”dedi.

Seslendirilen eserlerin yanında yapılan ışık gösterileri ile de büyük beğeni toplayan Antakya Medeniyetler Korosu konseri sonunda izleyenler ekibi uzun süre ayakta alkışladılar. Hatay Eğitim, Kültür, Tanıtım ve Dayanışma Derneği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kaçar ile başlayan çiçek takdim töreni sonunda sahne bir anda çiçek bahçesine döndü.

1 23 60 61 73

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here