İlçe Emniyet Müdürü Zeki Balcı’dan Kaymakam H.Hasan Özyiğit’e Ziyaret

0
8
DSC0016
DSC0016

Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşunun 170.Yıldönümü münasebetiyle; İlçe Emniyet Müdürü Zeki Balcı ve beraberindeki heyet İlçemiz Kaymakamı Sayın H.Hasan Özyiğit’i makamında ziyaret etti.

İlçemiz Kaymakamı Sayın H.Hasan Özyiğit, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, İlçe Emniyet Müdürü Zeki Balcı’nın şahsında İlçemizde görev yapan tüm güvenlik personelinin bu özel ve anlamlı haftasını kutladı.

Günün anlam ve önemine değinen Kaymakam Özyiğit;

“Kuruluşundan bugüne kadar, ülkemizde huzur ve güvenliği sağlamayı, vatandaşımızın can ve mal güvenliği ile namusunu korumayı, yardıma muhtaç insanlara yardım etmeyi, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife edinen, gücünü yasalardan, desteğini halktan alan geçmişi şan ve şerefle dolu Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 170’inci yıldönümünü hep birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Görevini her zaman fedakârca yapan Türk Polis Teşkilatı, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır. Çağdaş bir devlet olmanın en önemli gereklerinden birisi insan hak ve özgürlüklerinin önündeki engellerin kaldırılması ve hukukun üstünlüğü prensibinin her alanda egemen kılınmasıdır. Çağdaş bir devlet için yaşamsal öneme sahip bu temel ilkelerimizin uygulamaya geçirilmesinde Türk Polis Teşkilatımızın çok önemli bir rolü vardır.

Suç ve suçlularla daha etkin mücadelenin gerçekleştirilebilmesi için zaman mefhumu gözetmeksizin, zor koşullarda görev yapan Türk Polis Teşkilatı’nda halkla ilişkilere önem veren hizmet politikaları benimsenmiş, vatandaş destekli ve halkın polise karşı güven duygusunu geliştiren uygulamalar hız kazanmıştır.

Bu anlayış doğrultusunda, tüm emniyet mensuplarının üstlendikleri bu kutsal görevi, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin geleceği için en başarılı ve en verimli bir şekilde yerine getirmeye devam edeceklerine olan inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, temelinde vatan, millet ve insan sevgisi bulunan bir anlayış içerisinde çalışmalarını özveriyle yürüten Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 169. Yıldönümünü kutluyor, görevi başında şehit düşen ve ansızın aramızdan ayrılan emniyet personellerimizi rahmetle; gazilerimizi, malullerimizi ve emeklilerimizi minnetle anıyor, emniyet teşkilatında görev yapan tüm personelimize ve ailelerine sağlık, mutluluk, başarı ve esenlikler diliyorum” dedi.

_DSC0009 _DSC0012 _DSC0015 _DSC0016 _DSC0018

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

10 − 8 =