BELEDİYE ZAFER KUPASI BAŞLIYOR

İskenderun Belediyesi tarafından düzenlenen Zafer Kupası Kurumlar arası Futsal turnuvası Perşembe günü açılış maçı ile başlıyor. Bu yıl Çanakkale Zaferinin 100.yılı nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenleyen İskenderun Belediyesi sportif faaliyetlere de yer verdi.

Çanakkale ruhunun yaşatılması, tarih şuurunun yaygınlaştırılması ve yeni nesillerin milli ve manevi değerlere bağlılığı için Çanakkale Zaferinin 100.yılının geniş ve yaygın etkinliklerle kutlamak istediklerini ifade eden İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil;”Çanakkale Zaferinin 100.yılını etkin bir şekilde kutlamak medeniyet tasavvurumuzun ve kültürel belediyecilik anlayışımızın bir gereğidir.

Şehrimizde zaferin 100.yılı anlamlı bir şekilde kutlanacaktır. Bu anlamda İskenderun Belediyesi olarak şiir ve kompozisyon yarışması, tiyatro gösterileri, müze sergisi, yelken yarışları, zafer kupası, deniz alayı, Çanakkale gezisi gibi etkinliklerimiz olacak. Kurumlararası Futsal Turnuvası ile şehrimizde bulunan kurumlarımız arasında iyi diyoloğların geliştirilmesi hem de birlik ve beraberlik örneğin sportif manada da büyümesini hedefliyoruz”dedi. İskenderun Belediyesi Zafer Kupası maçları 05.Mart-15.Mart 2015 tarihleri arasında İskenderun Belediyesi Sakarya Kapalı Spor Salonunda oynanacak. Turnuvaya Basın spor, Meclisspor, Gençlik Merkezi, İlçe Jandarma, Türk Kızılayı, Zabıta spor, Emniyet Müdürlüğü ve Bankacılar Birliği takımları katılacak. Kurumlararası Futsal Turnuvası Zafer Kupası açılış maçında Basınspor ile Meclisspor karşı karşıya gelecek. Perşembe günü saat:18.00’de başlayacak maça tüm sporseverlerimiz davetlidir.

1508015_852694511456022_4797754819888171443_n

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here