CHP milletvekili aday adayı Dr. Riyat KIRMIZIOĞLU, Gülcihan’dan gelen yoğun istek üzerine bölgeyi ziyaret etti.

Gülcihan’ın önde gelen aileleri ve esnafları ile dünyaca ünlü Gülcihan plajındaki bir tesiste bir araya geldi. Toplantıya öncülük eden önde gelen esnaflardan Servet KÖK, yaptığı açılış konuşmasında; Uzun süredir yaptığı çalışmaları ile adından söz edilen Riyat Kırmızıoğlu’nu aralarında görmekten mutluluk duyduklarını ve sorunların çözümü için bölgenin bağrından kopan ve halkıya her zaman beraber olan bir vekili bölgeden meclise göndermek istediklerini belirtti. Konuşmasında kısaca yörenin özelliklerinden ve sorunlarından bahseden Servet KÖK, bölgenin turizm potansiyellerin iyi değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Gülcihan Ziyareti (3)

CHP milletvekili aday adayı Dr. Riyat KIRMIZIOĞLU, Gülcihan halkı ile yapmış olduğu ve samimi bir havada geçen toplantıda bölgenin sorunlarını çok iyi bildiğini ve Arsuz Belediyesi’nin meclisten CHP iktidarı ile desteklenmesi gerektiğini vurguladı. Atılması gereken adımların ekonomiden geçtiğini ve ekonomik desteğe ancak iktidara gelinmesiyle kavuşulacağını belirtti.

 ARSUZ HATAY’DA TURİZMİN BAŞKENTİDİR

Arsuz yöresinde ekonominin canlandırılması için öncelikle turizm projelerine önem verilmesi gerektiğini ancak bu projelerin daha çok küçük ve orta ölçekli esnaflara yani bu bölgenin gerçek sahiplerine öncelik tanınarak yapılması gerektiğini belirtti. Gülcihan’ın eski hareketliliğine kavuşturulması için anahtar teslim, geri ödemesiz hibelerle desteklerle yapılacak tesislerin bölge halkının ekonomiye olan katkısını sağlayacağına vurgu yaptı.
Dr. Riyat KIRMIZIOĞLU bölgeye gelen turist profilini bir an önce yükseltecek ve bölgeye para bırakacak hale gelmesini sağlayacak, pansiyon turizmine öncelik veren projelerin hayata geçirilebilmesi için uzun yıllardır Arsuz’u bilen ve CHP iktidarında Arsuz’u da temsil edebilecek bir vekile ihtiyaç olduğunu söyledi.

TURİZMİN DESTEKLENMESİ TARIMI DA HAREKETLENDİRECEKTİR !

Dr. Riyat KIRMIZIOĞLU, dört mevsim iklim koşullarının her türlü meyve ve sebze üretimine müsaade ettiği güzel Arsuz’umuzun, turizmdeki hareketlilik ile beraber tarım ürünlerine olan ihtiyaç artacak, örtü altı tarım ve muz üretiminin ciddi rekoltelere ulaşarak bölge ekonomisine katkı sağlayacağını düşündüğünü söyledi. Böylelikle yaz aylarına göre kışın düşen turizm gelirlerinin tarım ile arttırılması ve dengelenmesiyle istihdamın yıl boyunca sürmesi de sağlanmış olacaktır dedi.

Gülcihan Ziyareti Gülcihan Ziyareti (6) Gülcihan Ziyareti (5) Gülcihan Ziyareti (4) Gülcihan Ziyareti (3) Gülcihan Ziyareti (2)

1 YORUM

  1. Gulcihanda disarda abdest almak parayla neden musluman bir ulkede yasiyoruz ams cok cahillik var kiniyorum gerekli yerlere bildirecegim bu arada iki tl parasinda dryilim ama dinimiz islam ulkemiz musluman

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen − fourteen =