İskenderun Belediyesi sokak satıcılarına karşı tedbirlerini arttırdı

3
14
ZABITA 2
ZABITA 2

İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri özellikle kent merkezinde olmak üzere şehrin muhtelif yerlerinde kontroller yapıp seyyar satıcılara engel oluyor.

Özellikle halk arasında çantacı olarak tabir edilen satıcılara karşı tedbirlerini arttıran İskenderun Belediyesi Zabıta Ekipleri Şehitpamir caddesinde satış yaparken 3 çantacıyı tespit ederek haklarında yasal işlemleri yaptı.

Zabıta Müdürü Mehmet Uçucu, seyyar satıcıları önce uyardıklarını, uyarıları dikkate almayanların ise tezgâhlarına el konulduğunu söyledi. Uçucu, İskenderunluların sağlığının kendileri için her şeyden daha önemli olduğuna dikkat çekerek “İskenderun’da seyyar olarak satıcılık yapmak yasak. Okul önlerinde öğrencilerimizin sağlığını tehdit eden hiçbir seyyar satıcıya izin vermiyoruz. Kontrol dışı yapılan faaliyetler başta sağlık olmak üzere önemli olumsuzluklara yol açabiliyor. Son günlerde çantacı olarak adlandırdığımız seyyar satıcılar var. Vergisini ödeyerek kurallara uygun faaliyet gösteren esnafların yanında hiçbir vergi ödemeyen kontrolden uzak satış yapanlara göz yummamız mümkün değil.” dedi.

ZABITA 1 ZABITA 2

3 YORUMLAR

  1. öncelıkle zapıtalar onları değıl beledoıye başkanı suryeli pislikleri temizlesin

  2. Siz Önce sağlık ile ilgili Sorunları halledin. belediyeye geldiğinizden beri bir hizmetinizi Görmedik.
    Her zaman Büyük şehir engel diye diye hiç bir yere hizmet vermediniz.
    Büyük şehirde size Gönderdiği paraların yetersiz olduğunu söyliyorsunuz ama Siz yetersiz olan paraları bir kenara bırakın hiç bir faliyetiniz yok ki Az olan parayla çok para çok hizmet değildir. az parayla iyi düzenli hizmet yapın. size çakallık yapanların sokakta satışlarına izin veriyorsunuz sonrada burada reklam yaptırıyorsunuz. işinize bakın verdiğimiz oylar haramına zıkkım olsun
    .

  3. ellerine sağlık dilencilerede bir çözüm bulsalar iyi olacak mahalle aralarında, sahilde, E-5teki ışıklarda sürüyle var özelliklede suriyeliler arabanın önüne atlıyorlar çarpsan hiç yoktan başın belaya girecek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × five =