Su 8 TL Olur mu?

2
15
kral Lütfü
kral Lütfü

Hatay Büyükşehir olmasıyla birlikte bir dizi sıkıntılar artmaya başladı.
Önce bir çok ilçede su sıkıntıları akabinde meclis üyeleri arasında anlaşmazlıklar, Belediye başkanları ile uyuşmazlıklar…
İddialara göre bir takım meclis üyelerine siyasi ve ticari vaatler ile istifasını istemeler ve hatta istifa etmeden bu vaatleri gerçekleştirenlerde varmış!
Neyse bunlar siyasi kulislerde manevralar ile istikrar sağlamalara bir şey diyemem.
Hatay’ın Büyükşehir statüsüne somut olarak girmesi için rahat 4-5 seneye ihtiyacı var. Tabi Antakya Büyükşehir Belediyesi değil Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak Lütfü Savaş icraatlar yaparsa. Ben o parti bu partiyi bilmem, Mersin, Gaziantep, Bursa Büyükşehir Belediyeleri gibi ülke siyasetinde memleket çıkarları gösteren siyasi duruş beklerim ama memleket menfaati derken dağın o tarafı bu tarafı akla gelmesin. Neticesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş Hatay’ın başkanı gibi olmalı.

Değerli okuyucularım aslında Büyükşehir Belediyemize değinmek istediğim en önemli husus feci şekilde zamlanan su ücretleridir. Lütfü Başkan Kasım ayında “Gelir-Gider dengemizi sağladıktan sonra su fiyatlarını yeniden düzenleriz” demecini dün gibi hatırlıyorum. Eski beldelerde 0,50 kuruş, şehirler 1-1,5 lira olan su ücretleri yeni gelen zamlar ile KDV dahil 5 lira, işyerlerine 8 liraya kadar yükselmiştir.

Peki halkın yaşam kaynağı olan suyu bize benzinden pahalıya satan zihniyetin sahibi Lütfü Bey hangi gelir ve gidere göre bu fiyatı biçiyor anlamış değilim.
Hep bahsettiğimiz bir olay vardır. “Arap ülkelerinde su pahalı benzin ucuz” diye.
Desenize Hatay’ da bir Arap şehir oldu!
“Ehlen vesehlen Lütfü Başkan”
Su 8 TL, Benzin 4 TL.
Başkan Lütfü Savaş ve Büyükşehir Meclis Üyeleri bu fiyat teklifini hangi sebeple oy verip onayladı anlamış değilim.
87 Meclis Üyesinden yanlış bilmiyorsam sadece 1 Ak Partili Meclis üyesi RET OYU verdi. Oda İskenderunlu Emin Dönmez! Şahsen CHP Meclis üyelerinin en azından çekimser oy vermesini beklerdim. Demek ki onlarında halkçılığı sadece parti tüzüğünde!
Tepki göstermeye korkan Meclis üyelerine Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’ un duruşunu önemle örnek almalarını tavsiye ediyorum.
Hiçbir şey kaybetmezsiniz çok çok gece yarısı Lütfü Başkan çayınızı içmeye gelir!
Değerli okuyucularım borcunuzdan dolayı bir çok hakkınız kesilebilir, kapanabilir fakat su asla!
Çünkü su canlıya ceza olarak sunulamaz fakat CHP Büyükşehir Belediyesi suyu resmen ceza olarak önümüze sermiştir.
Halkımıza kesilen bu cezanın Halk Partisi Başkanı Lütfü Savaş’ ın bu fiyatları derhal düzeltmesi gerekmektedir.

Türkiye benzinden pahalı su içmeye alışık değildir! Saygılarımla
kral Lütfü

2 YORUMLAR

  1. devlet gelir elde etmek için en kolay yolu seçer hatsu da aynısını yapmış tabi karşılığında hizmet görecemede inanmıyorum diyecek bişey yok olan halka oluyor

  2. sen hergün suyu kes tüm iskenderunu susuz bırak sonrada su fiyatını 8 tl yap kullanamadığımız suyun parasını 16 kat pahalı ödeyecez yani bu soyguna kim dur diyecek ayrıca ışık beyi sorunlarımızı dile getirdiği için tebrik ediyorum iskenderunumuzun diğer sorunlarınıda gündeme getirirse çok mutlu oluruz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × two =