Sınırda 3600 Litre mazot ve Montaj Makinası ele geçirildi

Türkiye-Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri 2’nci Hudut Alay Komutanlığı (Hatay) Şht.Ütğm.M.A.DEMİRBÜKEN ve Ziyaret Hudut Karakol Komutanlıkları sorumluluk sahalarında, bölgede hudut devriye faaliyeti icra eden Mobil Yol Kontrol Unsurları tarafından, Asi nehri üzerinde ve civarında 60 adet 60 litrelik bidon (bidonlar içerisinde toplam 3600 litre akaryakıt) ve 12 adet sal tespit edilmiştir.

Tespit edilen söz konusu 60 adet bidon ve 12 adet sal, Altınözü Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla tutanak tutularak olay yerinde kullanılmaz hale getirilmiştir.

mazot1

Türkiye-Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri 2’nci Hudut Alay Komutanlığı (Hatay) Şht.Çvş.M.Özeker Hudut Karakolu sorumluluk sahasında , Hudut Devriye Timi (HDT) tarafından, sekiz şahsın sınırın Suriye tarafında yanlarında iki adet “iş makinası” ile hudut hattına doğru yaklaştığı tespit edilmiştir.

Yapılan incelemeler sonucunda iş makinalarının, kaçak akaryakıt naklinde kullanılacak olan boruların döşenmesine yarayan “profesyonel yatay sondaj makinesi” olduğu belirlenmiştir. Tespit edilen bu durum üzerine, HDT tarafından şahıslara “DUR” ikazında bulunulmuş, ikaza uyulmaması üzerine havaya uyarı ateşi açılmıştır. Bu esnada silahlı 2 şahsın bulundukları bölgede mevzilenmesi üzerine, HDT personeli tekrar uyarı ateşi açmış ve şahıslar Suriye istikametine doğru kaçarak gözden kaybolmuştur. HDT tarafından açılan ateşler esnasında, Suriye tarafındaki yatay sondaj makinalarının yanında bulunan mazot bidonlarının alev alması ile iki adet yatay sondaj makinasının kullanılamaz hale gelmiştir.

Bölgede hudut devriye ve gözetleme faaliyetlerine devam edilmektedir.

1 2 3

Önceki İçerikKörfez İskenderunspor Galibiyeti Kaçırdı
Sonraki İçerikİskenderun Emlakçılar Derneği 4. Olağan genel kongresi yapıldı