Dörtyol’un düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü münasebetiyle Dörtyol Belediyesinin katkıları ile Gazi İlkokulu çok amaçlı salonunda “Geçmişten Günümüze Dörtyol” konulu serginin açılışı yapıldı, sergi sonrası konuklara ekşili çorba ve kısır ikram edildi.

GS 001
Gazi İlkokulu idarecileri ve öğretmenleri tarafından büyük bir titizlikle düzenlenen “Geçmişten Günümüze Dörtyol” konulu serginin açılışına Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, MHP Dörtyol İlçe Başkanı Şerif Türker, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy, İlçe Emniyet Müdürü Zekayi Altuntaşoğlu, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan İnal, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevine atanan Cuma Sarıkaya, Okulun eski Müdür Yardımcısı ve Dörtyol Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Gürakan, daire amirleri, okul müdürleri ve Okul Aile Birliği Üyeleri ile çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Serginin açılış kurdelesi serginin hazırlanmasında emeği olan okul öğretmenleri ile birlikte kesilirken, yöresel kıyafetler giymiş olan minik öğrenciler ise protokolü karşılayarak sergiyi gezdirdi.

Okul öğrencileri tarafından Hatay Milletvekili H. Bayram Türkoğlu’nun yazmış olduğu “Dörtyol Benim Sevdam” adlı şiir okundu.

Sergilenen eserler gezenleri geçmişe taşırken okulun minik öğrencileri ise dönemin ev yaşantısını anlatan görsel bir sunum yaptılar.

GS 127 GS 106 GS 074 GS 058 GS 028 GS 007 GS 001

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here