Siyasette 2014!

Kentimiz adına bir yıllık siyasete damga vuracak olaylara girmek istediğimde Belediyemizle başlayıp belediyemiz ile bitirmenin manevi rahatsızlığını yaşamak üzdü beni.
Başta Yusuf Civelek’ li CHP’ nin İskenderun’ da oylarını katlayarak kaybetmesi..
Diğer yanda oylarını azaltarak Seyfi Dingil’ li Ak Parti’ nin kazanması.
Bu 1 yıllık süreçte çıkarttığım analiz İskenderun’ da kimin kazanıp, kaybettiği değil net bir şekilde İskenderun’ un günden güne kaybettiğidir!
Neden yerel seçimlerde şahıs önemlidir dediğimizde işte Mete Aslan ve onun yanında siyasete başlayan Seyfi Dingil kıyaslaması da ortaya çıkıveriyor.
Kendi iktidarına ve diğer parti iktidara da muhalefet olduğu halde İskenderun’ a doğrudan hizmet eden Mete Aslan ve onun projelerini yarıda bırakmayan Yusuf Civelek ile Doğrudan Teminler ile sözde halka ama genelde Belediye içine (yani gıdasına) hizmet eden Seyfi Dingil İktidar Belediyesine geliverdik.
Çok bilgiler edindim, bazılarını halkla paylaştım. Her yazmamın ardından Belediye’ de gündem olup birileri hesaba çekildiğini ve hatta köstebeğin dahi arandığını duydum hatta hesabımızda yazılarımızı beğenenlerin bile ihtar yediğini..
Olsun.. Biz ne çarpıklıklar gördük bu da bizi şaşırtmadı aslında.
Sana ayrılan süre bu yıl ile bitti Sayın Seyfi Dingil.
2015 yılında,
Hala vatandaş aracını zikzak yaparak kullanacaksa..
Hala evi, işyeri önü iki damla yağmur ile göllenecekse..
Hala yaz aylarında olduğu gibi dondurma, çikolataya KDV hariç 46 bin TL’ler ödenecekse..
Hala verdiğin projeler -cağız, -ceğiz, ile devam edeceksen..
Hala mesajlarını sosyal medya, mail, basın yolu ve üstüne sms ile kutlama-davet yapıp bunun için aylık milyar TL’ler harcayacaksan..
Kendi meclis üyelerin ile anlaşamayacaksan..
Ankara’ ya gidip gelmelerin artık bir proje ile taçlandıramayacaksan..
Ve yeni gelen 201 Milyon(Trilyon) bütçe ile bu memleketin vizyonunda değişiklik yapamayacaksan..
Ve Ankara’ da TBMM’ de İskenderun Belediyesi dedikodusunun sonlandırmayacaksan..
Ufacık çarşımızı hala canlandıracak bir ekonomik hareket sağlamayacaksan..
Senden hareket, bereket ve iktidar gücünü bekleyen ve senden önce RTE için, Ak Parti için, bu irade için emaneten verilen oyların hakkını veremeyeceksen..
Ak Parti’nin uzmanlık alanı Belediyeciliktir deyip farklı söylemler ile anılmaya devam edeceksen..
Kentimizi, bizi daha fazla üzeceksen bu başkanlığı daha fazla icra etme Sn. Seyfi Başkan. Bu kent laf değil artık icraat bekliyor. İcraatları gerçekleştirmek için de seni yani iktidarı seçti.
Artık gidenler gibi sende şapkanı önüne koy ve yaptığın eksiklikleri hatta göremediğin eksiklikleri analiz et Seyfi Başkan.
2015′ te hem İskenderun’ a hem de Ak Parti’ ye zarar getirecek her davranışında ne pahasına olursa olsun bunu hem yazacağım hem bildireceğim.
Dediğim gibi sayın Seyfi Dingil, yapacağın güzel şeylerde en büyük destekçin, yanlışlarda da en sert kalem ben olacağım.
Senden yana, kentimiz adına hala senden ümidim var Seyfi Başkanım.
Başta ülkemize, sonra Belediyemize başarılar, tüm okuyucularıma bu memlekete doğrudan hizmet etmiş her bireye yeni yılda başarı, sağlık ve huzur getirmesini niyaz ediyorum.
AKlınız ile vicdanınız arasındaki köprülerin yıkılmaması ümidiyle.
Esenkalın.

1yıl

Önceki İçerikNuri Üysen Yeni Yıl Kutlama Mesajı
Sonraki İçerikDr. Ender Çolakoğlu TMMOB Mimarlar Odası İskenderun Temsilciliği’ni ziyaret etti