Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Aday Adayı Dr. Ender Çolakoğlu partisinin Defne İlçe Teşkilatını ziyaret etti.

1

Seçim çalışmaları kapsamında, yapılacak olan genel seçimler öncesinde CHP’ nin ilçe teşkilatlarını ziyaret eden milletvekili aday adayı Dr. Ender Çolakoğlu, parti teşkilatı ve partililer tarafından büyük ilgi gördü.
Dr. Ender Çolakoğlu’nu, CHP Defne İlçe Teşkilat Başkanı Mehmet Gönenç, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili karşıladı.

CHP Defne İlçe Teşkilatı’nda gerçekleştirilen programda konuşan Çolakoğlu;”Defne ilçe örgütünü tüm diğer Cumhuriyet Partisi İlçe örgütlerinden biraz farklı bir yere koymak isterim.

Hatay için değil tüm Türkiye için örnek olarak farklı yere koymak isterim.Öncelikle Cumhuriyet Halk Partisi seçmeni olarak ilçe örgütünüze seçimlerdeki başarısından dolayı teşekkür etmek isterim.Türkiye’nin en genç örgütlerinden birisi, Türkiye’ye damgasını vuran oy oranıyla Cumhuriyet Halk Partisine burada seçim kazandırdı.Çok şey söylenebilir buna ilişkin belki buradaki toplumsal dokunun siyasal yapının buna zemin hazırladığına dair ama ben biliyorum ki ilçe örgütünün bu başarıda çok büyük rolü var.

Alınan oy oranıyla Tüm Türkiye’ye çok güzel bir mesaj verdiğini düşünüyorum.Türkiye Cumhuriyeti 15-16 ay önce tarihinin en önemli olaylarından birine şahit oldu.Olayın fiilen gerçekleştiği Taksim Meydanınından sonra en önemli direnişi gösteren Defne ilçemiz olmuştur.Türkiye’ye ve Türkiye’nin tüm yurt severlerine bu coğrafyadan demokrasiye aşık, özgürlüklerden yana olduğunu haykırmışlardır.Bu insanlar bunu haykırırken ilçe yönetimi olarak örgütüne sahip çıkarak provakasyonlara da engel olmuşlardır.Demokrat, aydın bir Cumhuriyet Halk Partsi seçmeni olarak ilçe örgütüne tüm çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi iletiyorum.
Öncelikle bugün burda olmanın sebebi 2015 seçimlerinde milletvekilliği görevine talib olmamdır.Kısaca sizlere kendimi tanıtmak isterim.

Ben 48 yaşındayım.İç Hastalıkları uzmanı olarak hekimlik yapıyorum.Arsuz doğumluyum yaşamımın hemen hemen eğitim dışında tamamını İskenderun’da yaşayarak geçirdim.Yaklaşık 26 yıllık hekimim.Bu sürenin 18 yılını çeşitli hastanelerde iç hastalıkları uzmanı olarak görev yaptım.Son 5-6 yıldır İskenderun’da özel bir hastanede başhekimlik ve genel koordinatörlük görevlerinde bulundum.Yedi sekiz ay öncede siyasi durumum nedeniyle de bu görevden ayrılıp tamamen siyasi çalışmalara ağırlık verdim.Evliyim iki kız çocuğu babasıyım.Partili bir geçmişim var.Eski dönem İskenderun İlçe Başkanlığı, ilçe eğitim sekreterliği, kurultay delegeliği yapmış bir babanın oğluyum.İçinizden mutlaka babamı İbrahim Çolakoğlu’nu tanıyanlar vardır.Aynı ekipte çalışmış olanlar vardır.Bu kimlik ve geçmiş ile birlikte siyasetin ana özne olduğu, siyasetin yoğun yaşandığı bir aile ortamında yetiştim.Ülkemizin, bölgemizin durumuyla ilgili bireysel olarak sorumluluktan kaçamazdım.Sorumluluk bilinci içerisinde bu sorunların çözümünde katkı sunabileceğimi düşünüyorum.

Ülke bir kabus dönemi yaşamaktadır.Bizler gibi demokrasiyi, çağdaşlığı, aydınlığı ve sosyal demokrasiyi hayatının ekseni yapmış insanların ülke gidişatından memnun olmaları imkasızdır.Muhtemelen aynı duyguları paylaştığımız bir masanın etrefındayız.Bu kabustan uyanmamız lazım.Bizleri ve ülkeyi uyandıracak yegane gücün, CHP iktidarı olduğuna inanıyoruz.Bunun başarılabilmesi için gerçekleştirilebilmesi için, Cumhuriyet Halk Partisinin tüm örgütlerine, tüm birimlerine, siyasi kadrolarına, Genel Başkanından mahalle temsilcisine ilçe yöneticisinden aday adayına belediye başkanından sade bir partiliye kadar hepimize çok büyük görevler düşüyor.Defne’de büyük oy oranıyla seçim kazanmış olabiliriz.Yakın gelecekte yapılacak seçimlerde en az bu kadar oyu alacağımızı biliyoruz ama partimizin iktidar olması için denizdeki bir tek damlaya bile ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.İktidar olma yolumuzda tüm olumsuzlukları, kırgınlıkları,küskünlükleri geride bırakıp, ülkeyi içinde bulunduğu bu kabustan kurtarmak gibi büyük bir sorumluluğumuz olduğunu unutmamalıyız.Seçim süreci boyunca tüm partililerimizin bu şekilde çalışacaklarına olan inancım tamdır.

Partimizin aday adayı belirleme süreci ile ilgili gönlümdem geçenleri sizleri paylaşmak isterim.Parti örgütünün sesine gücüne tercihlerine saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum.Milletvekili seçilebilmek için çıktığım bu yolda başarılı olabilmek adına aklımızın, fikrimizin, enerjimizin, birikimimizin yettiği kadar çalışacağız.Tüm bu değerlendirmeler sonucunda örgütümüz bu işi yapabileceğimiz konusunda ehliyet verirse, görevimizi en iyi şekilde yapacağımızdan, sonsuz bir enerjiyle çalışmalarımızı sürdüreceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.Bizler Cumhuriyet Halk Partili, sosyal demokrat kimliğimizle partisimizi Hatay’da en başarılı parti yapmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.Defne İlçe Başkanımıza, yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” Dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Defne İlçe Teşkilat Başkanı Mehmet Göneç ise konuşmasında; Seçimlerde aldıkları oy oranı dolayısı ile kendilerini tebrik eden Çolakoğlu’na teşekkür ederek, partinin birbirlerine teşekkür eden insanlara ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Defne İlçe Teşkilat Başkanı Mehmet Göneç ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Hatay Milletvekili Aday Adayı Dr. Ender Çolakoğlu’na ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek başarılar dilediler.

1 DSCF8265 DSCF8200 DSCF8196

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen − 4 =