Arsuz Belediyesi Kent Konseyi Oluşuyor

0
17
IMG 9184
IMG 9184

IMG_9135

Arsuz Belediyesi, ilçenin kalkınma önceliklerinin, sorunlarının ve vizyonunun sürdürülebilir kalkınma ilkeleri temelinde belirleneceği, tartışılacağı ve çözüm geliştirileceği, en önemlisi de ortak aklın esas alınacağı kent konseyi için çalışmalarını hızlandırdı. Arsuz Belediyesi Kent Konseyi Genel Kurul Üyeliği için 20, Hatay Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi için de 5 muhtarı belirlemek amacıyla belediye binasında gerçekleşen seçime ilçe genelinde hizmet veren 34 mahalle muhtarı eksiksiz olarak katıldı.

Muhtarların yanı sıra Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, belediye başkan yardımcıları Ali Yavuz ve Sedat Deveci ile birim müdürlerinin katıldığı toplantı öncesi, Başkan Nazım Culha Kent Konseyi’nin görev alanları ve yetkilerini anlattı, daha sonra da muhtarlardan mahallelerin sorunlarını, öneri ve temennilerini dinledi.
Kent konseyinin ilçenin sorunlarının tespiti ve çözümüne ilişkin önemli katkılar sunacağına inandığını ifade eden Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, “Kent konseyleri şeklen yapılır ve öyle kalır. Ama Arsuz’da bu böyle olmayacak. Muhtarlar, sendikalar, sivil toplum örgütleri, odalar gibi her meslek grubundan temsilci seçerek, herkesin fikrini açıkça söyleyebileceği bir kent konseyi kuracağız ve her 3 ayda bir toplanacağız. Kısacası bu kenti sizlerle birlikte yöneteceğiz. Sizler olmasanız, halkımız olmazsa zaten bizlerin burada olmasının da hiçbir önemi yok” dedi.

IMG_9135

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

four + eight =