LAMİNAT PARKE DÖŞEME İŞLEMLERİ

Laminat parke yaptırmaya karar vermeniz durumunda, öncelikle bu alanda yetkili olan bir firmayı seçemeye dikkat etmelisiniz. Bu nedenle, acele etmeden bu alanda çalışan firmaları incelemelisiniz. Firmaları incelerken, yetkilerini olup olmadığını, bu alanda deneyimlerini, malzeme zenginlikleri kontrol etmelisiniz. Bol malzeme, model ve renk seçenekleri size en doğru modeli seçme şansı sunacaktır. Laminat parke malzemelerin Dünya Sağlık Örgütü onaylı olmasına, yani firma tarafından kullanılan içeriklerinin kanserojen özellikler taşımamasına çok dikkat etmelisiniz.. Ayrıca gerçek laminat parkelerin en önemli özelliklerinden biri olan anti bakteriyel özelliği yani alerjik özellikler taşımayan ürünleri seçmeye özen göstermelisiniz. Ülkemizde satışa sunulan laminat parkeler kaliteli olup, özellikle bu alanda en tanınan markaların ürünleri bu onayları taşımaktadır.

Laminat parkelerin döşenmesi son derece kısa sürmektedir. Kolay gibi görünse de aslında son derece ustalık isteyen bir işlemdir. Öncelikle tabana gerekli malzemenin serilmesi ve parkelerin uygun ebatlarda kesilerek alana uygulanması ve çıkmayacak şekilde sabitlenmesi gerekmektedir. Yeni piyasaya çıkan kilitli istanbul laminat parkeleri mutlaka incelemelisiniz. Bunlar özellikle kiracılar için idealdir. Bu parkeleri her zaman kilitlerinden çıkarıp sökebilir ve  taşındığınız eve yeniden döşetebilirsiniz. Öte yandan, mekanda duvarların rengine, mobilyaların ve diğer dekorasyon malzemelerinin tonlarına göre parke rengi seçmeyi de unutmamalısınız.

Su geçirmeyen ucuz laminat parkeleri nem almaya yatkın alanlara da, yani  zemin katlara veya mutfak ile banyo gibi ıslak kuru alanlara da döşetebilirsiniz. Montajı yapılacak parke ürünlerin işlem yapılmadan 48 saat önce işlem yapılacak alana yerleştirilmesi veya benzer bir alanda muhafazası çok önemlidir. Bu şekilde döşeme yapılacak mekanın ve nem durumuna göre malzemenin uyumlu olup olmadığı kontrol edilir. Kaliteli ve estetik malzemelerle son derece şık mekanlar elde edebilirsiniz.

PAYLAŞ

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here