Şahutoğlu’ndan Önemli Ziyaretler

CHP Harat Milletvekili Aday Adayı Yılmaz Şahutoğlu seri ziyaretlerine Samandağ CHP İlçe Teşkilatıyla devam etti.  Başkanı İbrahim Aydoğan ve yönetim kurulu üyeleri ve partililerle sohbet etme imkanı bulan Dr. Şahutoğlu daha sora Samandağ’da Vakıflı Köyü, Ermeni Cemaati Vakfı, Hıdırbey Köyünü, Ziraat Odası Başkanlığını, Esnaf Odalar Birliği’ni, Eğitim Sen’i ve Hıristiyan Cemaat Vakfı’na seri ziyaretler gerçekleştirdi.

CHP Samandağ İlçe Başkanı Aydoğan yaptığı açıklamalarda “Şahutoğlu değerli bir kişiliktir, uzun yıllar hem dostluğumuz hem siyasetimizi birlikte yapma imkanımız oldu ve geçtiğimiz genel seçimlerde bizim adayımızdı, canı gönülden genel seçimde beraber çalıştık. Bu işe kendisini layık görüyoruz. İnşallah kendisini iyi yerlerde görürüz” dedi.

Dr. Yılmaz Şahutoğlu konuşmasında kalabalık bir ziyaretçi topluluğu ile karşılandığı için çok mutlu olduğunu dile getirirken sözlerine şöyle devam etti ” 10 Kasım’ın ülke için son derece anlamlı bir gün. Ülkenin emperyalizme karşı mücadelesinde öncü ve liderlik yapan, partimizin kurucusu, bilge adam, dahi, devlet adamı Atatürk’ü kaybetmiş olmanın, aramızdan bedenen ayrılışının, çünkü onun fikirlerini, dünya görüşlerini, hayata geçirdiklerini biz bütün yüreğimizle savunuyoruz ve destekliyor, yaşam alanı bulması için mücadelemizi devam ettiriyoruz” şeklinde konuştu.

“Bizim hayat çizgimizin odağında; ‘Yaratılanı yaratandan ötürü seveceğiz’ Mevlana vardır.”

Muhtar Berç Kardon, Ermeni Cemaati Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Garbis Kuş ve vatandaşlarıyla bir araya geldiği Vakıflı Köyü’nde de konuşan Dr. Şahutoğlu “Bizim hayat çizgimizin odağında; ‘Yaratılanı yaratandan ötürü seveceğiz’ Mevlana vardır. Her kim olursan ol, yeter ki içinde insan sevgisi olsun, Allah aşkı olsun gel. Burada senin dilin, dinin, ırkın, mezhebin nedir denmez. Kimseyi renginden dininden, dilinden, ırkından, inancından dolayı ötekileştirmeyeceğiz. Bir arada, birbirini severek sayarak, saygı içerisinde yaşamaya devam edeceğiz.” açıklamalarında bulundu.sam

vakıf

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here