Başbakan’dan Seyfi Dingil’ e Muhtıra

Yıllardan 2013…
Aylardan Mart…
Yani Son yerel seçime tam 1 yıl kala..
Ak Parti’ İktidar olarak o zamanki Başbakanımız Sn. R.Tayyip Erdoğan bir sempozyumda konuşma yapıyor.
Öyle bir konuşma yapıyor ki sanki o zamandan Seyfi Başkan’a “DUR” diyor.
Benim imar olayında kamuoyu oluşturup neden bu kadar üstünde durduğumu ve önemsediğimi en iyi Cumhurbaşkanımızın Sn. Erdoğan hepimize açıklamıştı aslında.
O sempozyumda Seyfi Başkan’ a mesaj gönderiyor fakat o zamanlar aday olacağına emin olmayan Seyfi Başkan bu altın sözleri farketmiyor…
Farketse böyle yapar mı?
Bilmem..  Ona sorun!
Değerli okuyucularım Ak Parti 4’üncü Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda o zamanın Başbakanı Sn. Erdoğan bakın neler söylemiş.
Emsal değerleri konusunda belediyelerden dikkatli davranmalarını isteyerek şu sözleri dile getiriyor.
“Rant elde etmek için emsali 1,5 değil 3’e çıkarma mantığından vazgeçilmeli” diyen Erdoğan şu sözlerle devam ediyor..
“Emsallerle oynayan Belediyeler olduğunu görüyorum. Ak Parti olarak 3 emsal, azami ilkemiz olmalıdır. Plan notlarıyla oynamak suretiyle eğer siz bunu 6′ ya, 7’ye çıkarıyorsanız tarih de millet de sizi affetmez.”
Aslında bir bakıma İskenderun’ u o zamanlar anlatmaya başlamıştı Ak Parti!
Sadece bu değil bakın Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. Erdoğan Bayraktar’ da Seyfi Başkan’a mesaj yolluyor ta geçen seneden.
Sn. Bakanımız ise “Emsal artışlarıyla ilgili düzenleme yapacaklarını vurgulayarak, “Emsal artışları çok daha zorlaşacak. Öyle herkes kafasına göre plan notlarıyla, bilmem neyle emsal artışı yapamayacak.” ifadelerini kullandı. Emsalin teknik bir konu olduğunu dile getiren Bakan Bayraktar, şunları kaydetti: “Emsal 2 dersin ama diğer taraftan emsal vermezsin, kütle koyarsın. Diğer taraftan taban alanı katsayısı dersin, yükseklik verirsin, emsal belli olmaz. Bunlar çok izafi şeyler. Onun için biz inşaat emsali konusunda, yol, çevre, meydan, sosyal donatı, teknik altyapı konusunda bunlara çok daha dikkat etmek için adımlar atacağız, düzenlemelerini çok daha ciddi yapacağız.” Bakan Bayraktar, çalışmayı belediyelerle yaptıklarını kaydederek, “Belediyeler de yapılanlardan rahatsız. Bu bir olgu, belediyelerle ortaklaşa toplantılar yapıyoruz. Bunlar devam edecek.” diye konuştu.
Değerli okuyucularım ben İskenderun’ un imarı, yeniden düzenlenmesi ve betonlaşması adına Sn. Seyfi Bey’ e dikkat çekiyorum.
Meclis oturumunda ve basın açıklamasında benim tepkime karşın “Dedikodularla hizmetimizi engelliyorlar, gücümüzü bitiriyorlar, kaldırım belediyesi olmamızı istiyorlar” demişti.
Şimdi ben soruyorum.
Sn. Cumhurbaşkanımız ve Sn. Çevre Bakanımız ile imar olaylarında aynı görüşü paylaşıp tepki göstermem hizmeti engellemek midir? Yoksa halk ileride sizden hesap sormasın diye size gerçekleri söylememin şahsen sıkıntısını yaşamam mıdır?
Türkiye Cumhuriyeti’ nin imkansız hizmetleri ve değişimiyle en güzel belediyeciliğine mazhar olan ve İstanbul’u yeniden güneş gibi parlatan zamanın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ı örnek alacak bir belediye başkanı istiyorum, Pastaneden 55.232.968 TL dondurma yiyen bir belediye değil!

imar

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here