IŞİD Göç Dalgası Yaratabilir!

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, ‘TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Suriye’nin Halep kentinin kuşatma altında olduğunu anlatarak, Esed rejim güçlerinin kentin bütün stratejik noktalarını alarak Halep kırsalında ilerlemeye başladığını belirtti.

Milletvekili Çirkin, “Pek yakında Halep rejim güçlerinin eline geçer. Geçerse ne olur? Büyük bir göç dalgası beklenebilir. Bu göç dalgasının içinde orada ne kadar ipini koparmış terörist varsa bunlar da olabilir. Hatay’ın etnik ve mezhebi yapısı da göz önüne alındığında başta Hatay olmak üzere Türkiye çok büyük tehditler altında kalabilir, çok büyük risklerle karşı karşıya kalabilir. Maalesef hükümetin her konuda olduğu gibi bu konuda da ne bir öngörüsü ne de bir hazırlığı var” diye konuştu.

Hükümete derhal gerekli tedbirleri alması konusunda çağrıda bulunan Milletvekili Çirkin, Türkiye’nin içine düştüğü durumla yüz yüze gelinmesini istedi.

İŞİT’e karşı bir sempati duyulmaya başlanıyor…

Meclis’e gelirken yolda otostop yapan liseli üç genci otomobiline aldığını ve onlarla sohbet ettiğini anlatan MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, “Sohbet öyle bir noktaya geldi ki bu gençler ‘Biz şu anda IŞİD’ciyiz’ dediler. Nedenini sorduğumda ‘Çünkü PKK ile savaşıyorlar’ dediler. Yani milliyetçi saikle PKK ile savaşmasından ötürü IŞİD’e yönelik bir sempati duyulmaya başlanıyor Türk milletinde. Bu çok dikkat çekici çok önemli bir durumdur” dedi.
Özellikle 6-7 Ekim olaylarında PKK’ nın Türkiye’ yi yangın yerine çevirmesinden dolayı şu anda PKK ile kim savaşırsa Türk milletinin ona sempati duymasına yol açacak tehlikeli bir psikolojik ortama girildiğini savundu.
Son MGK Toplantısı’nın gündemine ilişkin de eleştirilerde bulunan Çirkin, MGK’nın IŞİD gündemi ile acilen toplanması talebini dile getirdi.

 

Önceki İçerik10 Kasım Mesajı
Sonraki İçerikYılmaz Şahutoğlu Vekil Gibi!