Laptopsogutucu.com Laptop Soğutucu Merkezi

Dizüstü bilgisayarların çok büyük boyutlu oyunlar veya dosyalarla çalışması nedeni ile genellikle uzun süre kullanımlarda aşırı ısındığı ve bu ısınma nedeni ile bilgisayarın kasmaya başladığı bilinen bir gerçektir. Bilgisayarların işlemcisi ısınınca, meydana gelen sıcak nedeni ile yeteri kadar çalışamaz. Çalışmak, çaba sarf ettiği oranda daha da ısınır ve buna bağlı olarak da bilgisayar iyice kasmaya ve yavaşlamaya başlar. ısınma nedeni ile kasmanın sebebi ise laptopu soğutan fanın yeterli gelmemesi ve işlemciyi yeteri kadar soğutacak devirde dönmemesidir. Yeteri kadar hızlı dönmeyen fan işlemciyi soğutamaz. Peki dizüstü bilgisayarıma laptop soğutucu alsam ne olur?. Elbette ki soğutucu dizüstü bilgisayarın soğutulmasına yardım eder. Fakat bazı soğutucular mükemmel bir soğutma sağlarken bazı soğutucular ise varla yok arası bir soğutma sağlar. Genel incelemeler ve modeller için laptopsogutucu.com adresine bakmanızda fayda var. Eğer yeni ve ısınma problemi olmayan bir laptop arıyorsanız http://www.vatanbilgisayar.com/laptop/ linkinden yeni modelleri inceleyebilirsiniz.

Laptop soğutucu alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. bunların başında soğutma kapasitesini etkileyecek olan fan sayısı gelmektedir. Piyasada çift fanlı ve tek fanlı soğutucular mevcuttur. Ayrıca soğutucuların fanlarının sessiz çalışması da çok önemlidir. Çünkü kimse gecenin bir yarısı vantilatör sesi ile uyanmak istemez. Başkaca dikkat edilmesi gereken konu ise soğutucunun doğrudan vücuda temas etmemesi gerekir. Çünkü yapılan çalışmalara laptopların vücuda temas etmesi özellikle üreme organlarına zarar vermektedir. Farklı laptop soğutucu modelleri için http://www.laptopsogutucu.com a bakmalısınız. Tabi ayrıca soğutucu üzerinde ekstra özelliklerin bulunması, örneğin çoklu USB girişi, soğutucunun ayrı bir elektrik beslemesi ve harici adaptör yerine USB’ den çalışabilmesi soğutucu için tercih sebebidir.

 

Laptop soğutucu alırken bir diğer önemli husus ise ergonomi ve rahatlığı aynı anda sunabilmesidir. Çünkü soğutucu laptopunuzu iyi soğutabilir ama ergonomik ve kullanışlı değilse kullanırken rahat edemsiniz ve bu kez de sizin çalışma performansınız düşer. Ayrıca eğer tek fanlı bir soğutucu alacaksınız mümkünse soğutucunun fanı ile laptopun fanının aynı yerde bulunmasına dikkat edin. Daha detaylı bilgi için Yani soğutucunun fanı bilgisayarın fanı ile ters tarafta ise o soğutucu çok da fazla işinize yaramaz. Ayrıca havayı her taraftan üfleyebilen, üzerine oturan dizüstü bilgisayarı kavrayabilen ve kaymasını engelleyen materyalle üzeri kaplı olan soğutucular çok daha verimli olmaktadırlar.

PAYLAŞ

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here