mhp-hatay-milletvekili-cirkin-aciklamasi-6615207_6105_o

Milletvekili Şefik Çirkin, “İmralı’daki terörist başının, caninin konumu değişmiştir; Hükümet ile PKK arasında ara buluculuğa soyunmuştur” dedi.

Çirkin, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, iki yıldır devam eden Çözüm Süreci’nin iktidarın seçime yönelik propaganda faaliyeti olduğunu savunarak, “siyasi illüzyon” olarak değerlendirdi. Bunun bedelinin çok yüksek olacağını, sonunda çözülenin Türkiye Cumhuriyeti devleti olacağını ileri süren Çirkin, bin yıldır süren kardeşliğin de çözülmeye gideceğini söyledi. “6-7 Ekim olayları bunun örneğidir. Olaylar, Devlet Bahçeli sayesinde Türk-Kürt kalkışmasına dönüşmedi” diyen Çirkin, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın halkı isyana teşvik eden sözlerinden sonra iki gün boyunca ülkenin yandığını, devletin acz içinde kaldığını belirtti.

“İmrali’daki terörist başının, caninin konumu değişmiştir; Hükümet ile PKK arasında ara buluculuğa soyunmuştur” diyen Çirkin, iktidarın olayları durdurması için kendisine koştuğunu, Whatsapp’dan mesaj attırdığını söyledi. Çirkin, “Kendisine Abdullah mı, Sayın Öcalan mı, yoksa serok mu, ne diyor bilmiyoruz. Böyle bir kepazelik olabilir mi? Türkiye Cumhuriyeti devletini bu duruma düşürecekseniz bırakın çekin gidin. Bu millet bir çaresini bulur” görüşünü kaydetti.

Peşmergenin Türkiye topraklarından geçmesine izin verilmesi konusunda Çirkin, “PYD ve PKK terör örgütüdür derken, topraklarımızı ve sınırlarımızı açıyorsunuz. Hudut Kanunu var, nasıl geçecek? Genelkurmay, haberinin olmadığını söylüyor. Devlette parçalı yapı var. Bir yalanlar manzumesiyle Türkiye idare ediliyor. Türkiye; gerek çözüm süreci gerek Ortadoğu politikasında ne söylediğini biliyor, ne de gelecekte ne yapacağını kestirebiliyor. Süreç iyi gitmemektedir; Türkiye Cumhuriyeti devletini ortadan çatırdatacak noktaya ilerlemektedir. Türkiye’nin yandığı iki günde ağzını açmayan bu akil adamlar, şimdi milletin karşısına hangi yüzle çıkacak? İstifa etmeliler. Kadir İnanır ve Hülya Koçyiğit’e sesleniyorum; bu millet sizi seviyor, bu illüzyona ortak olmayın” diye konuştu.

Batının kendisine partner olarak Esad’ı seçtiğini, rejimin altındaki taşları temizlemek için istihbarat yardımına başladığını ifade eden Çirkin, “Hükümet artık rüyadan uyansın, paralel korkusunu üstünden atsın, ülkenin gerçekleriyle yüzleşsin” dedi

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

10 − 4 =